شنبه 9 ارديبهشت 1396   20:00:58
 

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 7140023
تعداد بازديد از سايت: 42081377
تعداد بازديد زيرپورتال: 11089133
اين زيرپورتال امروز: 8495
در امروز: 38557
اين صفحه امروز: 6343
دريافت RSS در امروز: 182449 دريافت RSS صفحه: 119
اخبار استانی
مشکل اعتباری برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کردستان وجود نداردمشکل اعتباری برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کردستان وجود ندارد
مشکل اعتباری برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کردستان وجود نداردمشکل اعتباری برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کردستان وجود ندارد
1395/10/21 سه شنبه
مشکل اعتباری برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کردستان وجود ندارد
براساس آخرین نتایج و پایش و نمونه برداری که در استان به انجام رسیده تاکنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان مدیرکل دامپزشکی کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: براساس آخرین نتایج و پایش و نمونه برداری که در استان به انجام رسیده تاکنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است.
 «دکتر مجتبی ورمقانی» با اشاره به اینکه این بیماری در ۱۱ استان کشور گزارش و مشاهده شده است، عنوان کرد: به محض مشاهده این نوع بیماری در سایر استان ها و اعلام آن در سراسر کشور، به مرغداران استان از طریق رسانه ها به ویژه صداوسیمای مرکز استان و ارسال پیامک های پی در پی به گوشی های تلفن همراه مرغداران وتولیدکنندگان اطلاع رسانی و مواردی که می بایست رعایت کنند را به آنها اعلام کردیم.
 وی اظهار داشت: در همان ابتدا ستاد استانی به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار به منظور ایجاد هماهنگی های بین بخشی در استان تشکیل و برنامه ریزی ها و تصمیمات لازم در این راستا اتخاذ شده است.
 وی یکی از معضلات جدی در ارتباط با این نوع بیماری را مربوط به عرضه مرغ زنده ذکر کرد و افزود: در شهرستان های سقز، دیواندره و بانه تعداد مراکز عرضه مرغ زنده بیشتر است، به همین دلیل اکیپ های برخورد با این مراکز ایجاد و چندین پرونده هم در این راستا تشکیل ومتخلفین به مقامات قضایی معرفی شده اند.
 مدیرکل دامپزشکی کردستان با اشاره به اینکه نظارت ها ی دامپزشکی به صورت شبانه روزی و مستمر در سطح استان جریان دارد، اضافه کرد: کشتارگاه های طیور از جمله مهمترین مکان هایی است که امکان انتشار ویروس آنفلوانزا در آن وجود دارد که مسئولان فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی در تمامی کشتارگاه های استان مستقر بوده و کنترل کامل بر نحوه فعالیت در این مکان ها را دارند.
 ورمقانی با اشاره به وجود پنج کشتارگاه صنعتی طیور در سطح استان، گفت: ناظرین دولتی هم بر فعالیت مسئولان فنی دامپزشکی که دارای مدرک دکتری دامپزشکی هستند نظارت دارند، لذا از این نظر جای هیچ نگرانی نیست.
 وی با بیان اینکه عامل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ویروس است، اظهار داشت: این ویروس انواع مختلفی دارد و نوعی که امسال در ایران مشاهده شده H5N8 است که از طریق پرندگان مهاجر منتقل می شود.
 وی با اعلام اینکه مشکلی در بحث اعتبارات مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این نوع بیماری در استان وجود ندارد، اظهار داشت: با عنایت رییس سازمان برنامه و بودجه استان اعتبار مورد نیاز در این رابطه اختصاص پیدا کرده است و از این لحاظ مشکلی نداریم.
منبع: خبرگزاری مهر
كلمات كليدي : آنفولانزای فوق حاد پرندگان , دامپزشکی کردستان

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است
خانه | بازگشت |
Guest (ivoguest)


مجری سایت : شرکت سیگما