دوشنبه 1 آبان 1396   09:25:00
 

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 8148540
تعداد بازديد از سايت: 52814995
تعداد بازديد زيرپورتال: 12533377
اين زيرپورتال امروز: 2902
در امروز: 17487
اين صفحه امروز: 1897
دريافت RSS در امروز: 191527 دريافت RSS صفحه: 14
اخبار استانی
کانون جدیدی از بیماری در طیور صنعتی و سنتی استان گزارش نشده استکانون جدیدی از بیماری در طیور صنعتی و سنتی استان گزارش نشده است
کانون جدیدی از بیماری در طیور صنعتی و سنتی استان گزارش نشده استکانون جدیدی از بیماری در طیور صنعتی و سنتی استان گزارش نشده است
1395/10/22 چهارشنبه
در 3 روز اخیر
کانون جدیدی از بیماری در طیور صنعتی و سنتی استان گزارش نشده است
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در ۲ روز اخیر مورد جدیدی از ابتلای پرندگان تالاب میقان به آنفلوآنزا مشاهده نشده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر محسن شانقی اظهار کرد: از زمان ابتلا پرندگان تالاب میقان اراک به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تاکنون 2 هزار و 198 لاشه از پرندگان تلف شده در حاشیه تالاب توسط محیط زیست استان جمع‌آوری و معدوم‌سازی شده است.

وی ادامه داد: در دو روز اخیر مورد جدیدی از ابتلای طیور صنعتی و روستایی به این بیماری مشاهده نشد که امیدواریم بیماری هر چه سریعتر فروکش و کنترل گردد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: مباحث کنترلی و قرنطینه‌ای و بازدید و سرکشی از واحدهای مرغداری صنعتی، روستایی و مناطقی که احتمال درگیری با این بیماری را دارند، همچنان با جدیت در حال پیگیری است و دامپزشکی تا مهار کامل این بیماری از اقدامات پیشگیرانه و کنترلی خود دست بر نخواهد داشت.

شانقی بیان کرد: چندین واحد مرغداری و روستا در اطراف تالاب پاک‌سازی، ضد عفونی و طیور آن معدوم‌سازی شده‌اند، گفت: پایش و اقدامات مراقبتی این بیماری با جدیت در دستور کار دامپزشکی قرار دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
كلمات كليدي : روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی , آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


مجری سایت : شرکت سیگما