دوشنبه 28 اسفند 1396   00:30:28

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9048048
تعداد بازديد کنندگان سايت: 62692673 تعداد بازديد زيرپورتال: 13789749 اين زيرپورتال امروز: 700 سایت در امروز: 962 اين صفحه امروز: 143 دريافت RSS در امروز: 201508 دريافت RSS صفحه: 5
وزارت جهاد
ولی
1395/10/7 سه‌شنبه ذخیره سازی و عرضه 75 هزارتن گوشت قرمز و مرغ برای تنظیم بازار مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با اعلام این که هم اکنون میزان ذخایر گوشت قرمز حدود 25 هزار تن و مرغ 50 هزار تن است، گفت: هیچ گونه کمبودی برای مصرف بازار کنونی و شب عید این محصولات نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس علیرضا ولی در گفت و گو با خبرنگار ما، تولید داخلی گوشت قرمز و مرغ را خوب ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر موجودی گوشت قرمز بخش خصوصی 20 هزارتن و شرکت پشتیبانی امور دام نزدیک به 5 هزار تن است، ضمن آن که 50 هزار تن ذخیره مرغ داریم.
وی اظهار داشت: برای ایام نوروز و هر زمان که بازار نیاز داشته باشد این محصولات به منظور مصرف و متعادل کردن قیمت ها از طریق بورس و فروشگاه ها عرضه می شود.
وی موضوع کمبود و گرانی گوشت در بازار کشور را رد کرد و آن را سرو صدایی از سوی دلالان برای واردات دانست.
ولی با بیان این که تولید داخلی گوشت قرمز بالای 800 هزار تن است، تصریح کرد: با توجه به نیاز سالانه 900 هزار تن گوشت قرمز تنها به 90 تا 100 هزار تن واردات این محصول نیاز است.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: کسری حدود 100 هزار تنی گوشت قرمز با مشارکت این شرکت و بخش خصوصی جبران خواهد شد.
وی گفت: بیش از 80 درصد کسری گوشت قرمز توسط بخش خصوصی از برزیل به صورت منجمد وارد و با قیمت مورد تایید ستاد تنظیم بازار عرضه می شود.
ولی خاطر نشان کرد: طی هشت ماهه امسال از حدود 100 هزار تن گوشت مورد نیاز وارداتی، 60 هزار تن توسط بخش خصوصی و شرکت پشتیبانی امور دام تامین شده که بخشی از آن برای تنظیم بازار ماه های رمضان، محرم و صفر توزیع شده است.
وی افزود: مابقی کسری گوشت قرمز مورد نیاز نیز برای تنظیم بازار شب عید در حال ورود به کشور است و جای نگرانی نیست.
ولی ذخیره 6 هزار تن گوشت قرمز را از برنامه ها و تکالیف این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به موجودی 5 هزار تنی شرکت پشتیبانی امور دام، یک هزار تن باقیمانده را تامین می کنیم.
وی اضافه کرد: تلاش کردیم در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از دامداران از این 6 هزار تن برنامه ذخیره گوشت قرمز، 3 هزار تن از محل تولیدات داخلی و دام بومی کشور تامین شود.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در عین حال افزود: بخشی از ذخایر گوشت قرمز را از طریق دام بومی سیستانی تامین می کنیم.
وی اظهار داشت: گوشت گوساله منجمد شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام با قیمت هر کیلو 22 هزار و 500 تومان عرضه می شود.
ولی در ادامه از عرضه گوشت مرغ از طریق فروشگاه های زنجیره ای و غرفه های میادین میوه و تره بار خبر داد و این اقدام را حرکتی به منظور عرضه مستقیم این محصول و کوتاه کردن دست دلالان عنوان کرد.
وی افزود: در مناطقی که تولید مرغ بیش از مصرف باشد، این شرکت آماده خریداری مرغ اضافی به منظور تنظیم بازار، متعادل کردن قیمت و عرضه در ایام پیک است.
ولی با اشاره به این که این شرکت تمام زمینه ها را برای خرید مرغ سایز فراهم کرده است، گفت: هم اکنون در حال جمع آوری این محصول هستیم، ضمن این که امسال برای نخستین بار، مرغ منجمد قطعه بندی شده خریداری می کنیم.
وی وزن مرغ سایز مورد خریداری را حداکثر تا دو کیلوگرم عنوان کرد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است