شنبه 26 اسفند 1396   17:57:10

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9038440
تعداد بازديد کنندگان سايت: 62620186 تعداد بازديد زيرپورتال: 13778124 اين زيرپورتال امروز: 7812 سایت در امروز: 36912 اين صفحه امروز: 5945 دريافت RSS در امروز: 201211 دريافت RSS صفحه: 315
وزارت جهاد
ایمانی تبار
1395/10/15 چهارشنبه مسئول امور استان های نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی: اشراف ناظرین بر فلسفه قوانین حاکم بر ذبح شرعی الزامی است گردهمایی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در ادارات کل دامپزشکی استان های سراسر کشور با حضور مسئول امور استان های نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور در شهر مقدس مشهد در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، مسئول امور استان های نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: مسئولین ذبح شرعی در کشتارگاه ها به عنوان یک کارشناس باید تمام جزئیات را آگاهی داشته باشند چون مجری قوانین ذبح شرعی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین ایمانی تبار افزود: یک سوم دستورات الهی در قالب تعهدات بیان شده است که بخشی مربوط به تعهد در مقابل خداست بخشی تعهد در مقابل مردم و دیگری تعهد در مقام کاری است.
ایمانی تبار ضمن تاکید بر اینکه ذابحین باید به نحو احسن تعهد در مقام کاری داشته باشند؛ خاطر نشان کرد: چند عامل عاطفه را در سطح جامعه کاهش می دهد. یکی از عوامل خوردن مال حرام است که صورت های متفاوتی دارد و یکی از  حالت های آن خوردن گوشت، ماهی، مرغ و... حرام است که این مسئله در کشور با تلاش ذابحین و ناظرین حل شده است.
وی از دیگر علت های کاهش عاطفه را دور شدن از مکتب نورانی اسلام و آلوده شدن به گناه عنوان کرد و تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) رقت قلب، خوف از خداوند و اجابت دعا را سه اثر وضعی خوردن غذای حلال بیان کردند.
حجت الاسلام و المسلمین ایمانی تبار قوانین ذبح شرعی را برای تکمیل سرشت پاک انسان دانست و خاطرنشان کرد: حداقل 60 الی 70 کارشناس تربیت شده و آموزش دیده لازم است تا سوالات مربوط به ذبح شرعی را به ناظرین سراسر کشور پاسخگو باشند.
وی افزود: دوره های آموزشی تخصصی و تکمیلی ضروری است تا مسئولین حوزه ها و دفاتر در مجموعه ادارات کل دامپزشکی کشور بر جزئیات امر خطیری که بر عهده دارند؛ آگاه شوند و بر فلسفه تمام قوانین حاکم بر ذبح شرعی اشراف یابند.
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است