شنبه 1 ارديبهشت 1397   06:16:48

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9278470
تعداد بازديد کنندگان سايت: 64432734 تعداد بازديد زيرپورتال: 14068901 اين زيرپورتال امروز: 2589 سایت در امروز: 12079 اين صفحه امروز: 2241 دريافت RSS در امروز: 207374 دريافت RSS صفحه: 46
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین تحت کنترل استآنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین تحت کنترل است
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین تحت کنترل استآنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین تحت کنترل است
1395/10/15 چهارشنبه
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین تحت کنترل است
عصر روز سه شنبه مورخ 14/10/95ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در محل دفتر استاندار قزوین تشکیل شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین رئیس سازمان دامپزشکی کشورظهر روز سه شنبه مورخ 14/10/95با حضور در استان قزوین و بازدید از مرغداریهای منطقه آبیک از نزدیک در جریان آخرین وضعیت تراکم مراکز عمده پرورش طیوراجداد ، مادرو تخم گذار تجاری در این منطقه قرار گرفت.
دکتر مهدی خلج سپس با حضور در اداره کل دامپزشکی استان قزوین به تشریح آخرین وضعیت بیماریهای طیور در کشور پرداخت و با توجه به وجود مراکز عمده و استراتژیک (2 واحد اجداد تخم گذار منحصر بفرد در کشور و اجداد گوشتی ) در استان قزوین توصیه های لازم را درراستای پیشگیری از بروز بیماری در این واحدها مطرح کرد.
در ادامه سفر رئیس سازمان دامپزشکی به استان، ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان عصر دیروز در محل دفتر استاندار قزوین تشکیل شد و دکتر مهدی خلج با ارائه تاریخچه ای از بیماری آنفلوانزا و پاندمی هایی که سالیان گذشته موجب مرگ و میر در جوامع انسانی گردیده بود ، گزارشی از روند بیماری در سطح کشور بیان کرد و افزود: سویه جدید ویروس آنفلوانزا (H5N8) که قبلا فقط توسط پرندگان مهاجر منتقل می شد، در حال حاضر پرندگان مهاجر را درگیربیماری کرده و موجب شیوع بیماری در مسیر مهاجرت پرندگان می شود که در حال حاضر تعداد قابل توجهی از کشورها از جمله ایران با این بیماری دست به گریبانند.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بخش دیگری از صحبتهای خود شفاف سازی در بیان اطلاعات را با توجه به سیاستهای دولت تدبیر و امید با اهمیت دانست و گفت: در حال حاضر همانطور که در اطلاعیه های رسمی سازمان دامپزشکی کشوردر خصوص درگیری استانها با بیماری آنفلوانزا اعلام گردیده بود ، کنترل و پیشگیری از شیوع بیش از پیش بیماری اخیر نیازمند عزم ملی و همکاری مردم ومسئولین و همچنین اطلاع رسانی مناسب به مردم از طریق صدا وسیما و رسانه ها است که ضمن ارائه  توصیه های لازم به عموم مردم از هرگونه نگرانی بی مورد در جامعه بکاهند.
این مقام مسئول به مردم اطمینان داد، مصرف گوشت مرغ و تخم مرغی که از مراکز معتبر و مورد تایید دامپزشکی باشد هیچگونه نگرانی برای مردم ندارد وهمچنین توصیه کرد:از شکار و صید پرندگان مهاجر و ذبح و مصرف گوشت آنها خودداری نمایند.
دکتر خلج در پایان از اقدامات به موقع اداره کل دامپزشکی استان قزوین در معدومسازی واحدهای مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تقدیر و تشکر کرد و خواستار حمایتهای استاندار و دیگرمقامات مسئول در استان قزوین از دامپزشکی شد.
دکتر فریدون همتی استاندار قزوین نیزضمن ابراز رضایت از عملکرد دامپزشکی گفت و ارائه گزارشهای لازم در این خصوص گفت: استان در حال حاضر برای پیشگیری از شیوع بیماری در آماده باش کامل به سر می برد و در صورت اعلام اداره کل دامپزشکی ، از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.
دکتر خلج پس از دیدار با استاندار در جلسه ای جداگانه با معاون سیاسی امنیتی ، معاون اقتصادی استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین دیدارو گفتگو کرد.
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است