پنجشنبه 28 دي 1396   15:20:32
 

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 8601494
تعداد بازديد کنندگان سايت: 58702592 تعداد بازديد زيرپورتال: 13221303 اين زيرپورتال امروز: 6228 سایت در امروز: 51529 اين صفحه امروز: 4643 دريافت RSS در امروز: 193664 دريافت RSS صفحه: 12
نظارت سازمان دامپزشکی کشور بر 300 هزار واحد در تولید فرآورده های پروتئینینظارت سازمان دامپزشکی کشور بر 300 هزار واحد در تولید فرآورده های پروتئینی
نظارت سازمان دامپزشکی کشور بر 300 هزار واحد در تولید فرآورده های پروتئینینظارت سازمان دامپزشکی کشور بر 300 هزار واحد در تولید فرآورده های پروتئینی
1395/10/22 چهارشنبه
نظارت سازمان دامپزشکی کشور بر 300 هزار واحد در تولید فرآورده های پروتئینی
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بالغ بر 300 هزار واحد فرآورده های خام دامی تولیدی، کشتارگاهی، کارخانجات بسته بندی و خوراک دام و غیره تحت نظارت سازمان دامپزشکی کشور فعالیت دارند.
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر مهدی خلج در مراسم رونمایی سامانه شناسایی و ردیابی دام زنده(اسب) که با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: اکنون 11 سامانه الکترونیک از طریق سازمان دامپزشکی برای کنترل و نظارت بر بیماری های دامی در کشور فعال است.
وی رصد 181 عامل بیماری مشترک بین انسان و دام را یکی از فعالیت های این سازمان برشمرد و اظهارداشت: سازمان دامپزشکی تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی و سیاست های سلامت را تفسیر عملی کرده است.
وی وظایف سازمان دامپزشکی را در سه حوزه بهداشت دام، عمومی و سلامت عنوان کرد و افزود: این سازمان نقش مهمی در تجارت بین الملل ایفا می کند به طوری که الزامات بهداشتی شرط صادرات به شمار می رود.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور به تهدیدات زیستی فرامرزی بر بهداشت جمعیت دامی و بهداشت عمومی اشاره کرد و گفت: با توجه به این که کشورهای همسایه از امنیت بهداشتی پائینی برخوردارند در واقع بهداشت دام از اولویت های آنان برخوردار نیست بنابراین کنترل بیماری ها ما را با مشکلاتی مواجه می سازد که به همین منظور تمامی تلاش خود را بکارگرفته ایم.
خلج افزود: سازمان دامپزشکی کشور تنها مرجع صلاحیت دار برای صدور گواهی بهداشتی تمامی موجودات زنده به غیر از انسان و سلامت فرآورده های دامی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: میزان تنوع آلاینده‌ها، بیماری‌ها و سموم زیاد شده است که این امر افزایش نفوذ فناوری در بخش غذای مردم را می‌طلبد. 
معاون علمی ریاست جمهوری افزود: با کار مشترک با سازمان دامپزشکی کشور تشخیص تقلبات و آلاینده‌های غذایی در حال انجام است و در 200 نوع سم جدید قابلیت تشخیص اضافه داریم. 
وی تصریح کرد: در سازمان غذا و دارو زمان تشخیص آلاینده‌ها بهبود پیدا کرده و تعداد نمونه‌ها بیشتر شده است اما باید در نظر داشت که مدت زیادی باید بر روی آزمایشگاههای مرجع کار شود و سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری و نرم‌افراری در این باره صورت گیرد.
ستاری گفت: حوزه غذا از اولویت‌های جدی است و ما آمادگی داریم که با کمک دامپزشکی کار مشترک برای پایش آلاینده‌ها برای سیستم دام انجام دهیم. 
منبع: روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است