دوشنبه 31 ارديبهشت 1397   13:26:15

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9522948
تعداد بازديد کنندگان سايت: 66128442 تعداد بازديد زيرپورتال: 14380772 اين زيرپورتال امروز: 5708 سایت در امروز: 37435 اين صفحه امروز: 4416 دريافت RSS در امروز: 213980 دريافت RSS صفحه: 127
بین الملل
معدوم سازی بیش از یک میلیون پرنده در ژاپن به دلیل آنفلوآنزامعدوم سازی بیش از یک میلیون پرنده در ژاپن به دلیل آنفلوآنزا
معدوم سازی بیش از یک میلیون پرنده در ژاپن به دلیل آنفلوآنزامعدوم سازی بیش از یک میلیون پرنده در ژاپن به دلیل آنفلوآنزا
1395/10/11 شنبه
معدوم سازی بیش از یک میلیون پرنده در ژاپن به دلیل آنفلوآنزا

 با شناسایی هفت کانون شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در ژاپن، مسئولان وزارت بهداشت ‌این کشور بیش از یک میلیون قطعه از انواع مرغ و پرندگان را معدوم کردند.

به گزارش ایرنا، تازه ترین کانون آلوده ای که این هفته در ژاپن شناسایی شده در منطقه «کوماموتو» در جنوب غرب کشور بود که فقط بیش از ۹۰ هزار پرنده در آن از بین برده شده اند.
شبکه خبری «ان اچ کی» ژاپن روز پنجشنبه گزارش کرده که دستکم ۴۰۰ مامور در دو روز گذشته به این منطقه فرستاده شده اند تا کار معدوم کردن پرندگان و دیگر ماکیان با سرعت بیشتر به اتمام برسد.
اولین کانون این بیماری یک ماه قبل در منطقه «آیوموری» ژاپن کشف شد و به دنبال آن حدود ۱۸ هزار قطعه مرغ معدوم شدند.
 برخی از مراکز بیماری و مرغدارهای آلوده نیز در شمال ژاپن شناسایی شده و ۳۰۰ هزار قطعه مرغ و اردک تاکنون در آنها نابود شده اند.
این اولین بار در 2 سال گذشته است که مسئولان این کشور از شیوع این بیماری در مراکز نگهداری مرغ و ماکیان خبر می دهند و توصیه های بهداشتی در اختیار تمامی مرغداری های کشور گذاشته شده است.
گزارش ها حاکی است، وقتی در منطقه «نیگاتا» در شمال ژاپن اعلام شد که لاشه ۴۰ پرنده مبتلا به ویروس «اچ ۵» یافت شده است، کار معدوم کردن پرندگان آغاز شد و تارنمای ژاپن تودی گزارش کرده است این برنامه در ماه جاری میلادی نیز ادامه خواهد یافت.
شیوع ویروس آنفلوآنزای پرندگان در ژاپن حتی باعث شده سهام برخی از شرکت های دست اندرکار ماکیان در این کشور به شدت سقوط کرده و همزمان بهای فرآورده های حفاظتی و البسه برای مرغداران نیز افزایش یابد.
وزارت کشاورزی این کشور در تارنمای خود آورده که به رغم تدابیر بازدارنده و پیشگیری از بیماری بار دیگر در طول 2 سال گذشته این بیماری به ژاپن رخنه کرده است.
هفته گذشته کره جنوبی در همسایگی ژاپن نیز از شیوع ویروس «اچ ۵ ان ۶» که باعث آنفلوانزای پرندگان می شود و یکی از خطرناکترین ویروس ها است، در این کشور خبر داد و خبرگزاری یونهاپ گزارش کرده که دستکم ۲۲ میلیون پرنده در این کشور معدوم شده اند.
سازمان جهانی بهداشت حیوانات به کشورهای مختلف بخصوص اروپایی ها در باره شیوع این بیماری و ویروس های مختلف آنلفوآنزای پرندگان نیز هشدار داده است.

منبع: ایرنا

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است