سه‌شنبه 3 مهر 1397   03:02:48

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10602734
تعداد بازديد کنندگان سايت: 74988328 تعداد بازديد زيرپورتال: 14366401 اين زيرپورتال امروز: 1148 سایت در امروز: 8425 اين صفحه امروز: 1020 دريافت RSS در امروز: 246392 دريافت RSS صفحه: 41
بین الملل
۱۱۰۰ تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد۱۱۰۰ تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد
۱۱۰۰ تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد۱۱۰۰ تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد
1397/5/22 دوشنبه
۱۱۰۰ تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد

رئیس دامپزشکی شهرستان دیر با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در صید و صیادی و پرورش آبزیان گفت: امسال تاکنون یک‌هزار ۱۰۰ تن انواع آبزیان از بندر دیر به کشورهای قطر، چین، ویتنام، تایلند، اندونزی و کره صادر شده است.

اسماعیل محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر دیر با بیان اینکه صید و صیادی و  پرورش آبزیان یکی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و اشتغال‌زایی شهرستان دیر است اظهار داشت: این شهرستان علاوه بر صید و پرورش آبزیان از جمله ماهی و میگو در عرصه تجارت دریایی و صادرات نقش مهم و ارزنده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در استخرهای شهرستان دیر اجراء شده است تصریح کرد: عملیات ذخیره سازی میگو در سایت‌های پرورشی با انجام مراحل بهداشتی و قرنطینه‌ای انجام شده و خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی در زمینه بیماری میگوهای پرورشی مشاهده نشده است.

رئیس دامپزشکی شهرستان دیر  از ذخیره سازی بچه میگو در بیش از 200 هکتار از اراضی ساحلی دیر خبرداد و افزود: فعالیت پرورش و ذخیره‌سازی میگو در استخرهای پرورشی با موفقیت انجام شد که پیش بینی برداشت 700 تن میگو برای صادرات شده است.

محمودی با اشاره به صادرات میگوی پرورشی از بندر دیر خاطر نشان کرد: به سبب نزدیکی بندر دیر با کشور قطر صادرات محصولات مختلف رونق گرفته به‌گونه‌ای که  امسال تاکنون 109 تن میگو از بندر دیر به قطر صادر شده است.

وی با بیان اینکه میگوهای صادراتی در بندرعباس صید و برای صادرات به قطر به بندردیر منتقل شده خاطر نشان کرد: میگوها پس از اخذ گواهی حمل قرنطینه و انجام آزمایشات لازم صادر می‌شود.

رئیس دامپزشکی شهرستان دیر با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در صید و صیادی و پرورش آبزیان گفت: امسال تاکنون 831 هزار تن ماهی یال اسبی، 20 تن ماهی مرکب و 40 تن سفره ماهی و مار ماهی در آبهای بندر دیر صید و به کشورهای جنوب شرقی آسیا صادر شده است.

محمودی افزود: در مجموع امسال  تاکنون یک‌هزار 100 تن انواع آبزیان به کشورهای قطر، جنوب شرقی آسیا، چین، ویتنام، تایلند، اندونزی و کره  صادر شده است.

منبع: تسنیم

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است