دوشنبه 27 آذر 1396   23:58:20
 

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 8452086
تعداد بازديد از سايت: 56797745
تعداد بازديد زيرپورتال: 12999708
اين زيرپورتال امروز: 9025
در امروز: 74172
اين صفحه امروز: 6005
دريافت RSS در امروز: 193094 دريافت RSS صفحه: 13
سینما می تواند مشکلات آموزشی را با بیشترین اثرگذاری مطرح نماید/ برگزاری جشنواره فیلم بیطار به اعتلای خدمات دامپزشکی کمک می‌کندسینما می تواند مشکلات آموزشی را با بیشترین اثرگذاری مطرح نماید/ برگزاری جشنواره فیلم بیطار به اعتلای خدمات دامپزشکی کمک می‌کند
سینما می تواند مشکلات آموزشی را با بیشترین اثرگذاری مطرح نماید/ برگزاری جشنواره فیلم بیطار به اعتلای خدمات دامپزشکی کمک می‌کندسینما می تواند مشکلات آموزشی را با بیشترین اثرگذاری مطرح نماید/ برگزاری جشنواره فیلم بیطار به اعتلای خدمات دامپزشکی کمک می‌کند
1396/5/7 شنبه
دکترخلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
سینما می تواند مشکلات آموزشی را با بیشترین اثرگذاری مطرح نماید/ برگزاری جشنواره فیلم بیطار به اعتلای خدمات دامپزشکی کمک می‌کند
دکترمهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور از تاثیر جشنواره فیلم و عکس بیطار در ارتقاء سطح صنعت و محصولات دامپزشکی کشور گفت.

به گزارش روابط عمومی جشنواره ملی فیلم و عکس بیطار؛ دکترمهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور در گفت وگویی از تاثیر این رویداد فرهنگی و سینمایی در ارتقاء سطح صنعت و محصولات دامپروری کشور  گفت و افزود: موضوعی که تا به حال به ان پرداخته نشده وتوضیحی در مورد آن داده نشده است نقش و فعالیت های دامپزشکی در اقتصاد ملی، امنیت غذایی ، بهداشت عمومی، سلامت جامعه و تجارت بین الملل است  و قطعا، حوزه های مانند رسانه و سینما در اطلاع رسانی و تبیین این نقش می توانند موثر باشند.

وی با بیان اینکه ما هر چه به سمت جلو حرکت می کنیم دامپزشکی جایگاه خود را در جامعه بیشتر نشان می دهد خاطرنشان ساخت: با آموزش درست از طریق سینما، عکس و آثار هنری می توان مبانی و اصول درست کار را به بهره برداران آموزش داد و از این طریق، سلامت جامعه و مردم را نیز از لحاظ غذایی ارتقا بخشید.

دکترخلج اظهار کرد: مقررات دامپزشکی جزء الزامات بین کشورهایی است که با یکدیگر تعامل دارند و ما می توانیم با فیلم های کوتاه، آثار مستند و عکس ها و تصاویر معلومات خود را در این زمینه بالا برده و در راستای صادرات بهتر و بیشتر استفاده کنیم. کیفیت بهداشت در دامداری از ازرش زیادی برخوردار است و تنها راه رسیدن به دامداری سالم، اموزش درست به اشخاصی است که هم در عرصه داخلی فعالیت دارند و هم به فکر صادرات به دیگر کشورها هستند.

وی افزود: بهترین راه اموزش و ارتباط با ذی نفعان دنیای تصویر و سینماست جذاب بوده واز اثرگذاری زیادی  برخوردار است. سینما فیلم وعکس میتواند مسائل اموزشی یا مشکلات را در کوتاه ترین زمان با بیشترین اثر گذاری مطرح کرده وراه حل انها را نیز به نمایش بگذارد بنابر این  باید از فضای سینما و فیلم استفاده کرد و این ارتباط ها را برقرار کرده و آموزش ها را انجام داد.

 رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: تا کنون به مقوله رشد صنایع مرتبط با دامپزشکی در سینما نگاه زیادی نشده وامیدواریم برگزاری جشنواره گامی در راه اعتلای این صنعت باشد برگزاری جشنواره عکس وفیلم بیطار باعث تغییر نگرش خواهد شد

وی اظهار کرد: اولین دوره جشنواره فیلم و عکس جشنواره بیطار با این نگاه شروع می شود و مطمئنا ادامه این جشنواره در آینده می تواند رشد و اصلاح از همه مهم تر ایجاد بهداشت برای دام را در پی داشته باشد.

دکتر خلج افزود: بایستی از هر پدیده ای به اندازه انرژی که در ان نهفته است و وقتی که برای ان مصرف می کنیم انتظار داشته باشیم. ما بسیار خوب می دانیم که با برگزاری یک یا چند دوره جشواره نمی توان مشکلات را حل کرد ولی اعتقاد ما این است که جشنواره با عکس ها و فیلم های خوب که بتواند مخاطبین را جلب کند به همان اندازه هم میتواند اثر گذار باشد.

وی در پایان بیان کرد: نباید دیگاهمان را فقط به جشنواره بدوزیم تا اگر به اهداف خود نرسیدیم از جشنواره دست بکشیم. اولین جشنواره یک تجزیه و تحلیل از نقاط قوت وضعف خواهد بود تا ببینیم در اینده برای این نقاط قوت وضعف چه کاری می توان انجام داد و چه برنامه هایی می توان داشت.

شایان ذکر است نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس بیطار مهر ماه سالجاری به دبیری ناصر باکیده برگزار می‌شود.

منبع: روابط عمومی جشنواره

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


مجری سایت : شرکت سیگما