پنجشنبه 28 تير 1397   23:47:02

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10003804
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69978922 تعداد بازديد زيرپورتال: 14987406 اين زيرپورتال امروز: 17583 سایت در امروز: 125801 اين صفحه امروز: 13904 دريافت RSS در امروز: 227212 دريافت RSS صفحه: 204
ضرورت ایجاد دفتر ویژه بهداشت و مدیریت بیماریهای حیوانات خانگی و حیات وحش درسازمان دامپزشکیضرورت ایجاد دفتر ویژه بهداشت و مدیریت بیماریهای حیوانات خانگی و حیات وحش درسازمان دامپزشکی
ضرورت ایجاد دفتر ویژه بهداشت و مدیریت بیماریهای حیوانات خانگی و حیات وحش درسازمان دامپزشکیضرورت ایجاد دفتر ویژه بهداشت و مدیریت بیماریهای حیوانات خانگی و حیات وحش درسازمان دامپزشکی
1396/5/10 سه‌شنبه
مدیرکل دامپزشکی استان تهران در افتتاح بیمارستان دامپزشکی و در حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
ضرورت ایجاد دفتر ویژه بهداشت و مدیریت بیماریهای حیوانات خانگی و حیات وحش درسازمان دامپزشکی

 

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران دکتر برائی نژاد مدیرکل دامپزشکی استان تهران در مراسم افتتاحیه این بیمارستان گفت: با توجه به گستردگی و تنوع نیاز خدمات به حیوانات خانگی و حیات وحش لازم است سازمان دامپزشکی  مدیریتی جهت نظارت وساماندهی دامهای کوچک و حیات وحش ایجاد نماید.

 درادامه دکتر خلج رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه ۶۰ درصد بیماری های عفونی انسان خاستگاه حیوانی دارد، گفت: سالانه پنج مورد از بیماری های نوپدید انسانی که شناسایی می شوند، منشاء حیوانی دارد.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی ایجاد این نوع مراکز یک ضرورت است نه انتخاب و در عصر حاضر تامین رفاه حیوانات فراتر از تامین بهداشت دام است و این موضوع در حوزه مسئولیت های سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: در حال حاضر ۶ هزار و ۶۰۷ مرکز پیشگیری، تشخیص و درمانی در سراسر کشور وجود دارد که سازمان دامپزشکی به آن مجوز داده است.

وی درباره بیماری تب کریمه کنگو با بیان اینکه این بیماری بومی کشور است، گفت: آنچه که سازمان دامپزشکی انجام می دهد در زمینه ارتقای سلامت جامعه و بهداشت عمومی است.

دکترخلج اظهار داشت: در زمینه کنترل این بیماری بازسازی کشتارگاه ها را در دستور کار قرار داده ایم و تلاش می کنیم که ساختار کشتارگاه ها را به سمت صنعتی شدن پیش ببریم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از شیوع بیماری تب کریمه در کشور باید از کشتار غیرمجاز دام جلوگیری شود، گفت: یکی از تاکیدات ما قرار گرفتن گوشت ها در پیش سرد قبل از عرضه به مشتری است.

وی تصریح کرد: چون این بیماری در دام علائمی ندارد، تنها راه جلوگیری از شیوع آن در جمعیت انسانی، آموزش جامعه و مردم است.

لازم به ذکر این بیمارستان در فضایی به مساحت 450 متر مربع و شامل بخشهای جراحی .رادیولوژی . سونوگرافی ، آزمایشگاه ، قرنطینه بستری ،و........... امروز به صورت رسمی افتتاح و آغاز به کار نمود.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران
كلمات كليدي : حیوانات خانگی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است