پنجشنبه 28 تير 1397   23:47:25

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10003814
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69978958 تعداد بازديد زيرپورتال: 14987417 اين زيرپورتال امروز: 17594 سایت در امروز: 125837 اين صفحه امروز: 13914 دريافت RSS در امروز: 227212 دريافت RSS صفحه: 204
برگزاری نشست هم اندیشی مدیران سازمان دامپزشکی و هنرمندان استان مرکزیبرگزاری نشست هم اندیشی مدیران سازمان دامپزشکی و هنرمندان استان مرکزی
برگزاری نشست هم اندیشی مدیران سازمان دامپزشکی و هنرمندان استان مرکزیبرگزاری نشست هم اندیشی مدیران سازمان دامپزشکی و هنرمندان استان مرکزی
1396/5/14 شنبه
برگزاری نشست هم اندیشی مدیران سازمان دامپزشکی و هنرمندان استان مرکزی
نشست هم اندیشی مدیران سازمان دامپزشکی و هنرمندان استان مرکزی با موضوع جشنواره تخصصی فیلم و عکس بیطار در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان مرکزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سازمان دامپزشکی کشور ، نشست هم اندیشی مدیران دامپزشکی و هنرمندان استان مرکزی با حضور خانم دکتر فاطمه زارعان مدیر روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ، ناصر باکیده دبیر جشنواره فیلم و عکس بیطار ،دکتر محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی، مدیر انجمن سینمای جوانان استان ، قائم مقام صدا و سیمای مرکز استان ، مدیران حوزه هنری به همراه هنرمندان عرصه فیلمسازی و برنامه سازی و عکاسان استان مرکزی، به منظور تبادل نظر و هم اندیشی پیرامون بهره گیری از ظرفیت های سینما و هنرمندان برای تبیین جایگاه و اهمیت امنیت غذایی و نقش حوزه دامپزشکی برگزار شد.

در این نشست دکتر محسن شانقی مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی با معرفی فعالیت ها و توانمندیهای دامپزشکی استان مرکزی به نقش دامپزشکی در سلامت جامعه پرداخت و افزود: با آموزش درست از طریق سینما، عکس و آثار هنری می توان مبانی و اصول درست کار را به بهره برداران آموزش داد و از این طریق، سلامت جامعه و مردم را نیز از لحاظ غذایی ارتقا بخشید.
دکتر محسن شانقی مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی به گستردگی وظایف دامپزشکی در عرصه های مختلف پرداخت و گفت: پیشگیری، کنترل و درمان بیماریهای دامی، مقابله با بیماریهای مشترک، بازرسی بهداشتی دامپزشکی، قرنطینه، بهداشت و رفاه حیوانات و ... از وظایف دامپزشکی است که میتوان آنها را از طریق فیلم های کوتاه، عکس، فیلم های مستند و آثار هنری به مردم اطلاع رسانی و آموزش داد و اظهار کرد که بهترین راه ارتباط با مردم، دنیای تصویر و سینماست.
وی در ادامه به مقررات بهداشتی دامپزشکی که از الزامات بین کشورهاست اشاره نمود و گفت در همه جای دنیا تنها مرجع صلاحیت دار در خصوص صادرات و واردات دام و فراورده ای دامی، سازمان دامپزشکی است و دامپزشکی نقش بسیار حساسی در تجارت بین المللی دارد و اظهار خرسندی کرد که برگزاری جشنواره گامی در راه اعتلای دامپزشکی و وضعیت دام، طیور، آبزیان و ... در کشور باشد.
دکتر فاطمه زارعان رئیس گروه روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور در ادامه این نشست با اشاره به نظارت دامپزشکی بر مراکز تولید، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی افزود: نقش دامپزشکی در تشریح و مبارزه با بیماری های نوپدید از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی به سوابق دبیر جشنواره فیلم و عکس بیطار اشاره کرد و افزود: ناصر باکیده علاوه بر تجربه‌های مختلف در عرصه مسئولیت اجرایی و مدیریت فرهنگی کشور و مجامع امور جشنواره‌ها در ادوار مختلف، دبیری چهار دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشنواره فیلم صنعتی (دومین دوره) و ... را در کارنامه دارد. او پیش از این مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و معاون اجرایی موسسه امور جشنواره‌ها بوده و نام او به عنوان موسس جشنواره ملی فیلم و عکس نماز و نیایش و موسس اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای اسلامی (با 28 کشور اسلامی) ثبت شده است.
فاطمه زارعان در ادامه افزود: بر پایه اعلام سازمان بهداشت جهانی از میان 1415 عامل بیماریزا، 868 عامل معادل 61 درصد و از میان 175 بیماری نوپدید در انسان، 132 مورد آن معادل 75 درصد از حیوانات به انسان قابل انتقال هستند.وی با اشاره به شعار سال 2011 سازمان جهانی بهداشت دام با عنوان: دامپزشکی برای سلامت، دامپزشکی برای غذا، دامپزشکی برای سیاره زمین، اهمیت توجه به ذینفعان و آگاه سازی افکار عمومی را از مهمترین وظایف حوزه روابط عمومی سازمان دامپزشکی دانست و توجه به فعالیت های رسانه ای و هنر از جمله برگزاری جشنواره فیلم و عکس بیطار را در همین راستا برشمرد.
در ادامه ناصر باکیده دبیر جشنواره فیلم و عکس بیطار اظهار کرد: سازمان دامپزشکی کشور، با همکاری سازمان صدا و سیما ، سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،و حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای فرامین مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست‌های کلی مبتنی بر تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در سازمان دامپزشکی کشور طراحی و برنامه‌ریزی کردیده است.
وی ادامه داد: این رویداد سینمایی و اجتماعی به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان و پرداختن انان به نقش زندگی فردی و اجتماعی در جامعه و دستیابی به آثار مناسب تصویری در زمینه،های تخصصی،و مرتبط با امنیت و سلامت غذایی در کشور خاطرنشان ساخت: معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای در بخش‌های مختلف دامپزشکی در کشور، فرهنگ‌سازی و ترویج جایگاه و ارزش مادی و معنوی در حوزه دامپزشکی به ویژه نقش سلامت در جامعه از اهداف این جشنواره است.
باکیده ضمن بیان بخش‌های مختلف جشنواره فیلم و عکس بیطار گفت: جشنواره بیطار در بخش‌های مختلف شامل«مسابقه فیلم کوتاه، آثار مستند، آثار مردمی( فیلم های تهیه شده از طریق تلفن های همراه و دوربین های خانگی)، مسابقه عکس اعم از: تک عکس و مجموعه عکس و بخش های جنبی، بخش آثار بین الملل به صورت غیررقابتی، بزرگداشت، ..... اشاره نمود .
در ادامه هنرمندان استان مرکزی به بیان دیدگاهها و سوالات خود در مورد این جشنواره پرداختند و ضمن استقبال و اعلام مشارکت در همراهی با جشنواره، شامل حضور در تورهای تخصصی، تهیه و تولید آثار مرتبط فیلم وعکس نسبت به همکاری با اداره کل و دبیرخانه جشنواره اعلام همکاری نمودند. 
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است