جمعه 28 مهر 1396   21:31:37
 

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 8133793
تعداد بازديد از سايت: 52693193
تعداد بازديد زيرپورتال: 12512480
اين زيرپورتال امروز: 5772
در امروز: 45405
اين صفحه امروز: 4045
دريافت RSS در امروز: 191415 دريافت RSS صفحه: 25
خراسان جنوبی قطب کنترل بیماری هاری می شودخراسان جنوبی قطب کنترل بیماری هاری می شود
خراسان جنوبی قطب کنترل بیماری هاری می شودخراسان جنوبی قطب کنترل بیماری هاری می شود
1396/5/15 يكشنبه
خراسان جنوبی قطب کنترل بیماری هاری می شود
مدیرکل دفتر وزارت بهداشت بیماری های دامی کشور گفت : در صورت موافقت و تامین اعتبار توسط مسوولان، خراسان جنوبی قطب کنترل بیماری هاری می شود.

 

دکتر « جهان پیما » مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مرکز تخصصی کنترل و پایش بیماری هاری شرق و جنوب شرقی کشور ، در صورت هماهنگی های لازم در خراسان جنوبی احداث می شود.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری در خاورمیانه به اندازه ایران در دامپزشکی هزینه نکرده است افزود : سازمان دامپزشکی کشور بعنوان مدیر منطقه ای برای کنترل بیماریهای دامی با کنترل بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک آغاز به کار کرد.

جهان پیما با بیان اینکه رونق اقتصادی در دست دامپزشکی است گفت : بیش از 40 درصد اقتصاد خراسان جنوبی در حوزه دام و طیور است و درصورت ورود بیماری به استان 40 درصد اقتصاد استان دچار مشکل می شود.

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور افزود : تب برفکی بیماری پرمخاطره ای است که اشتغال ، صنعت ، تولید و صادرات رامی تواند تحت تاثیر قرار دهد که فاز دوم مبارزه با این بیماری 15 شهریور ماه جاری در جمعیت دام سنگین برای 4 و نیم میلیون راس دام اجرا می شود.

وی افزود : 40 میلیون راس دام سبک نیز در این فاز در مقابل بیماری تب برفکی واکسینه می شود.

جهان پیما با بیان این مطلب که خراسان جنوبی برای 4 سال متوالی عاری از هرگونه بیماری مشترک بین انسان و دام است ، تصریح کرد : از راه های کاهش شیوع تب کریمه کنگو ، آگاهی عمومی و توان تشخیص دستگاه های علوم پزشکی در تشخیص ابتدایی بیماری است.

ایجاد انبار مناسب برای جمع آوری ملزومات دامپزشکی ، تشخیص سریع بیماری و امکانات معاینه در نقطه صفر مرزی از مهمترین امکاناتی است که توسط دامپزشکی استان در مرز فراهم شده است.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


مجری سایت : شرکت سیگما