سه‌شنبه 26 تير 1397   15:50:15

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9970520
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69671391 تعداد بازديد زيرپورتال: 14944545 اين زيرپورتال امروز: 9577 سایت در امروز: 68849 اين صفحه امروز: 7432 دريافت RSS در امروز: 226635 دريافت RSS صفحه: 129
نیازمند طرحی مشابه طرح تحول نظام سلامت در حوزه دامپزشکی هستیمنیازمند طرحی مشابه طرح تحول نظام سلامت در حوزه دامپزشکی هستیم
نیازمند طرحی مشابه طرح تحول نظام سلامت در حوزه دامپزشکی هستیمنیازمند طرحی مشابه طرح تحول نظام سلامت در حوزه دامپزشکی هستیم
1396/7/18 سه‌شنبه
عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ملی دامپزشکی عنوان کرد:
نیازمند طرحی مشابه طرح تحول نظام سلامت در حوزه دامپزشکی هستیم

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ، مهندس علی ابراهیمی ، رئیس کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ملی دامپزشکی که در مرکز همایش های بین‌المللی صدا و سیما برگزار گردید، با بیان اینکه روستائیان هزینه رفتن نزد دامپزشک و انجام واکسیناسیون را ندارند در حالیکه کانون بیماری ها روستا است، گفت: نیازمند طرحی شبیه طرح سلامت وزارت بهداشت در حوزه دامپزشکی هستیم.

 «مهندس علی ابراهیمی» با بیان اینکه باید مانع عرضه گوشت قرمز به صورت لاشه شویم، گفت: گوشت قرمز باید مانند گوشت مرغ به صورت بسته‌بندی در بازار عرضه شود.

وی افزود: نیازمند بازنگری در رفتار جامعه هستیم و مجلس شورای اسلامی می تواند این موضوع را به صورت قانونی پیگیری کند تا تبدیل به تکلیف شود.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی روستاییان هزینه مراجعه به دامپزشک و انجام واکسیناسیون دام و طیور خود را ندارند، افزود: لازم است طرحی مشابه طرح تحول نظام سلامت در حوزه دامپزشکی کشور ارائه شود.

مهندس علی ابراهیمی  روستا را کانون بیماریهای حوزه دامپزشکی دانست و تاکید کرد: بی توجهی به این موضوع خسارات جبران‌ناپذیری را وارد می‌کند.

 

به گفته ابراهیمی، وزارت جهادکشاورزی و سازمان دامپزشکی باید به سمتی حرکت کنند تا مدیریت واحدی در حوزه دامپزشکی ایجاد و مرز میان سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی به درستی تعیین شود.

رئیس کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه در مجلس دهم افراد متخصصی در حوزه کشاورزی دامپزشکی داریم، افزود: این امر فرصت مناسبی برای بخش کشاورزی از جمله دامپزشکی برای رفع مشکلات است.

 

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری انجام شده در صنعت دام و طیور کشور بعد از صنعت نفت بیشترین سرمایه را تشکیل می‌دهد، نمی‌توانیم به راحتی از این بخش بگذریم و بی توجهی خسارت جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: ترددهای فراوانی در مرزهای کشور صورت می‌گیرد که کنترل کافی بر آن وجود ندارد، به همین علت همواره درگیر بیماریهای دام و طیور هستیم.

نماینده مردم شازند در مجلس افزود: سال گذشته شاهد بیماریهای تب برفکی، طاعون، تب مالت و آنفلوآنزای پرندگان در کشور بودیم که لزوم دقت دامپزشکی به طور کامل در این بخش احساس می‌شود.

 

رئیس کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای رفع مشکلات بخش دامپزشکی به ویژه در بخش منابع مالی، امکانات و قوانین، مجلس آمادگی دارد از لحاظ قانونی ابزار مورد نیاز را تامین کند.

وی گفت: قانون نظام جامع دامپروری، قانون حفظ ذخایر آبزیان و تعاون روستایی اکنون از انسجام کافی برخوردار نیست که برای بهبود شرایط و فعالیت های دامپزشکی نیازمند اصلاح رویه هستیم.

ابراهیمی افزود: این نقیصه باید برطرف شود که در برنامه ششم تا حدودی به آن توجه شده اما باید قوانین محکم و پایداری را در این ارتباط داشته باشیم.

 

رئیس کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با توجه به فرصت باقی مانده تا تحویل بودجه سال آینده کمک می‌کنیم از لحاظ اعتباری وضعیت سازمان دامپزشکی را بهبود بخشیم.

 

منبع: روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است