سه‌شنبه 26 تير 1397   15:53:43

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9970555
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69671700 تعداد بازديد زيرپورتال: 14944593 اين زيرپورتال امروز: 9625 سایت در امروز: 69158 اين صفحه امروز: 7467 دريافت RSS در امروز: 226636 دريافت RSS صفحه: 130
دو ماموریت اصلی آزمایشگاه های دامپزشکی ، خدمت به عرصه تولید و اهتمام در جهت کاهش هزینه‌هاست دو ماموریت اصلی آزمایشگاه های دامپزشکی ، خدمت به عرصه تولید و اهتمام در جهت کاهش هزینه‌هاست
دو ماموریت اصلی آزمایشگاه های دامپزشکی ، خدمت به عرصه تولید و اهتمام در جهت کاهش هزینه‌هاست دو ماموریت اصلی آزمایشگاه های دامپزشکی ، خدمت به عرصه تولید و اهتمام در جهت کاهش هزینه‌هاست
1396/7/18 سه‌شنبه
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در نخستین گردهمایی آزمایشگاه های دامپزشکی دولتی و غیر دولتی کشور عنوان کرد:
دو ماموریت اصلی آزمایشگاه های دامپزشکی ، خدمت به عرصه تولید و اهتمام در جهت کاهش هزینه‌هاست

به گزارش  روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ، نخستین گردهمایی آزمایشگاه های دامپزشکی دولتی و غیر دولتی کشور صبح امروز سه شنبه 18 مهرماه 96 در محل فرهنگسرای حجاب تهران با حضور دکتر علیرضا رفیعی ، رئیس سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.

در این گردهمایی که با همت مرکز تشخیص آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور، انجمن صنفی آزمایشگاهیان دامپزشکی ایران و تعدادی از شرکت ها و آزمایشگاه های بخش خصوصی برگزار شد، مدیران و فعالان بخش های مختلف دولتی و خصوصی مرتبط با حوزه آزمایشگاه های تخصصی دامپزشکی  حضور یافتند.

دکتر علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در این همایش با اشاره به اهمیت و نقش فعالیت آزمایشگاهی در سازمان دامپزشکی کشور گفت: حوزه های نظارت و آزمایشگاه، از مهم ترین ارکان هویتی سازمان دامپزشکی کشور محسوب می شوند و اقدامات آنها برای تمامی بخش ها از جمله تولیدکننده، مصرف کننده، دولت و حاکمیت اهمیت دارد.

وی از تدوین آیین‌نامه‌ جایگاه قانونی آزمایشگاه های بخش خصوصی در سازمان دامپزشکی خبر داد و افزود: مراحل تنظیم این آیین‌نامه در دست انجام است و به زودی ارائه خواهد شد تا آزمایشگاه های دامپزشکی بخش خصوصی نیز جایگاه قانونی پیدا ‌کنند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر لزوم تمرکززدایی از فعالیت‌ آزمایشگاه های دامپزشکی در استان های برخوردار و بزرگ، تصریح کرد: به دلیل اهمیت و حساسیت مرزها، آزمایشگاه های دامپزشکی باید در مناطق صفر مرزی ایجاد شوند چنانچه منشا بسیاری از بیماری ها از این مناطق است.

رفیعی پور از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه خواست در نقاط مرزی آزمایشگاه احداث کنند و افزود: در شرایط فعلی نیاز به آزمایشگاه های دامپزشکی از جغرافیای مراکز استانی خارج شد است و حتی در بخش‌ها نیز تقاضای ایجاد آزمایشگاه ها و نیازمندی به ارائه خدمات آزمایشگاهی وجود دارد.

وی با تاکید دوباره بر نقش و جایگاه مهم آزمایشگاه های دامپزشکی، اظهار کرد: دو ماموریت اصلی آزمایشگاه های دامپزشکی ، خدمت به عرصه تولید و اهتمام به کاهش هزینه‌ها است و در عین حال تضمین کننده سلامت تولید برای مصرف‌کنندگان نیز هستند.

رفیعی پور گفت: ما و تمام همکاران مان در آزمایشگاه های دامپزشکی تلاش می‌کنیم، آنچه بر سفره مردم می‌رود سلامت آن تضمین شود و در کنار آن، منافع تولیدکننده نیز تامین شود و نتیجه این فعالیت ها به کاهش هزینه‌های آنها بینجامد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور همچنین نقش آزمایشگاه های دامپزشکی در توسعه تبادلات بین‌المللی را نیز مهم برشمرد وگفت: تمامی کشورها برای واردات محصولات پروتئینی و دامی، محصولات را در آزمایشگاه های خود مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت عدم تایید اجازه ورود به کشور خود را نمی‌دهند. این امر نشان دهنده اهمیت آزمایشگاه های دامپزشکی در سرتاسر جهان است.

 

منبع: روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است