سه‌شنبه 26 تير 1397   15:52:23

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9970543
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69671566 تعداد بازديد زيرپورتال: 14944578 اين زيرپورتال امروز: 9610 سایت در امروز: 69024 اين صفحه امروز: 7455 دريافت RSS در امروز: 226635 دريافت RSS صفحه: 129
ما نمایندگان تلاش می‌کنیم صدای مظلومیت دامپزشکان را از تریبون مجلس به گوش مسئولین کشور برسانیم.ما نمایندگان تلاش می‌کنیم صدای مظلومیت دامپزشکان را از تریبون مجلس به گوش مسئولین کشور برسانیم.
ما نمایندگان تلاش می‌کنیم صدای مظلومیت دامپزشکان را از تریبون مجلس به گوش مسئولین کشور برسانیم.ما نمایندگان تلاش می‌کنیم صدای مظلومیت دامپزشکان را از تریبون مجلس به گوش مسئولین کشور برسانیم.
1396/7/19 چهارشنبه
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ملی دامپزشکی عنوان کرد:
ما نمایندگان تلاش می‌کنیم صدای مظلومیت دامپزشکان را از تریبون مجلس به گوش مسئولین کشور برسانیم.

 به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ، دکتر یوسف داودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مراسم روز ملی دامپزشکی که در مرکز همایش های بین‌المللی صدا و سیما برگزار گردید، با اشاره به اینکه دامپزشکی از مقدس ترین و گمنام ترین حرفه های موجود در کشور است گفت : متأسفانه اهمیت دامپزشکی آنطور که باید و شاید شناخته نشده است.

وی افزود:  کار دامپزشکان معمولاً به دور از چشم مردم انجام می گیرد و زمانی نقش دامپزشکان بیشتر مشخص می شود که معضل یا بیماری خطرناک مشترکی اتفاق بیفتد، آن موقع می گویند دامپزشکان چرا فعالیتشان کمتر شده و چرا این بیماری اتفاق افتاده است.

 دکتر داودی با اشاره به مجاهدت و تلاش دامپزشکان در اقصی نقاط کشور افزود: دامپزشکان و فعالان عرصه سلامت دام و فراورده های دامی  در دو جبهه تلاش خود را به صورت شبانه روزی انجام می دهند. یک جبهه تلاش در جهت تحقق سلامت دام است  و متاسفانه در طرح تحول سلامت کمتر به اینها بها داده شده است و متأسفانه از بودجه‌ای که به این طرح در کشور اختصاص داده شده است کمترین سهم را دارند .

وی افزود :در موضوع همین جبهه سلامت،  نقشه دامپزشکان بی نظیر و بی بدیل است، خط مقدم اول مبارزه با بیماریها و حفظ سلامت انسان‌ها و حفظ سلامت غذایی شان با دامپزشکان است .

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی افزود: کوچکترین خطایی اگر در این خصوص اتفاق بیفتد می‌تواند فاجعه بسیار بزرگی را ایجاد کند؛ مثل آنفلوانزا که اگر مراقبت نشود می‌تواند تلفات بسیار سنگین تر از جنگ دوم جهانی را ایجاد کند. بنابراین نقش دامپزشکان بسیار مهم است.

وی در ادامه گفت: کاردوم دامپزشکان تلاش در جبهه اقتصادی کشور است و با توجه به وسعتی که در حوزه فعالیت آنها وجود دارد ، می توان گفت ستون های اقتصادی کشور در حال حاضر به دوش دامپزشکان و بر پایه کشاورزی و دامپروری است و به هر حال در این دوکار دامپزشکان فعالیت بسیار ارزنده ای دارند .

دکتر داودی با اشاره به لزوم حمایت از عرصه دامپزشکی در کشور گفت: برای اینکه قوانین خوبی را در مجلس تصویب کنیم ما نیاز مبرم و ضروری داریم که اتحاد قوی بین سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی کشور وجود داشته باشد وکوچکترین تفرق اینها در موفقیت‌های ما در مجلس شورای اسلامی می تواند تاثیر بسیار منفی داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: ما نمایندگان تلاش می‌کنیم که صدای مظلومیت دامپزشکان را از تریبون مجلس به گوش تمام مسئولین کشور به خصوص نمایندگان عزیز برسانیم.

 دکتر داودی در ادامه گفت:  متاسفانه ترمیم حقوق مشاغل دامپزشکی در سازمان دامپزشکی کشور به درستی انجام نشده است و پیشنهادی که دارم و حتماً ما هم آماده ایم در مجلس به آن کمک کنیم آن است که مطابق اشل وزارت بهداشت این قضیه جلو برود .

وی با اشاره به لزوم توسعه اصلاح نژاد در پرورش دام گفت : اگرچه خوشبختانه اصلاح نژادی که مراکز تحقیقاتی کشور در مورد طیور انجام داده اند نسبتاً خوب است اما این موضوع در مورد دامهای کشور مناسب نبوده و فوراً باید انجام شود. وی با اشاره به بحران آب در کشور گفت: لازم است تولید دام هایی مثل بز در دستور کار قرار گیرد که با کمترین مصرف علوفه و خوراک، بیشترین تولید را داشته باشیم .

دکتر داودی گفت: حتماً بایستی به آموزش وکیفیت آن برای دامپزشکان توجه شود و با پیشنهادی که بعضی از ما دامپزشکان داریم بهتر است کنترل آموزش دامپزشکی را زیر نظر وزارت بهداشت ببریم و معتقدم اگر این کار صورت بگیرد ،می تواند در کنترل تعداد دانشجویان و کیفیت آموزشی بسیار مفید باشد.

منبع: روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است