سه‌شنبه 26 تير 1397   15:59:33

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9970625
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69672076 تعداد بازديد زيرپورتال: 14944667 اين زيرپورتال امروز: 9699 سایت در امروز: 69534 اين صفحه امروز: 7537 دريافت RSS در امروز: 226640 دريافت RSS صفحه: 134
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی فرارسیدن روز ملی دامپزشکی را تبریک گفترئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی فرارسیدن روز ملی دامپزشکی را تبریک گفت
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی فرارسیدن روز ملی دامپزشکی را تبریک گفترئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی فرارسیدن روز ملی دامپزشکی را تبریک گفت
1396/7/19 چهارشنبه
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی فرارسیدن روز ملی دامپزشکی را تبریک گفت
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پیامی روز ملی دامپزشکی را به دامپزشکان و دست‌اندرکاران این حرفه مقدس تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، خانم دکتر جمیله سالار آملی عضو هیئت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و مشاور رئیس سازمان محیط زیست با حضور در مراسم ویژه بزرگداشت روز ملی دامپزشکی و اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دامپزشکی با عنوان "بیطار" در روز دوشنبه 17 مهرماه 96 ،  پیام دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را به مراسم بزرگداشت روز ملی دامپزشکی قرائت کرد.

طی این پیام آمده است:
خانم ها و آقایان با عرض سلام و ادب
اینجانب با افتخار تمام، ۱۴ مهر ماه روز دامپزشکی را به دامپزشکان گرامی و سایر رده های دامپزشکی در بخش های دولتی، خصوصی و تولیدکنندگان و کارآفرینان صنعت دام، تبریک عرض نموده و از نقش همه آنان در اقتصاد و بهداشت ملی تشکر می نمایم.
به طور یقین همگان بر این باور آگاه هستیم که یکی از شاخصه های رشد ملی و توسعه فرهنگی و اقتصادی جوامع پیشرفته، نوع نگاه و نگرش آنان نسبت به محیط زیست و برنامه ها و اقدامات لازم برای حفظ و ارتقای ان است. در این بین یکی از موضوعات مورد توجه، تنظیم جمعیت حیات وحش و مراقبت لازم از آن ها بوده که از ضرورتهای چرخه اکوسیستمها و معیار مهم تنوع زیستی تلقی میگردد. طبیعت اقلیمی ایران، گیاهان و جانوران فراوانی را در خود جای داده که از نظر تعداد و ارزشمندی، از شگفتیهای طبیعت در جهان به شمارآمده و از نظر تنوع زیستی کشور را در مقام پنجم جهان قرار داده است.
لزوم حفاظت از این سرمایه ملی از یک سو و اهمیت بهداشت محیط زیست و سلامتی انسان از سوی دیگر، ضرورت توجه به پیشگیری، درمان و کنترل بیماری های حیوانی و بیماریهای مشترک را بیش از پیش آشکار می سازد. قابل ذکر است که در حال حاضر از ۱۵۶ بیماری نوپدید در جهان، تعداد زیادی از آنان، بیماریهای مشترک انسان و حیوان به شمار می آیند. گسترش شهرنشینی به سوی زیستگاههای طبیعی حیوانات، وقوع خشکسالی ها، سرمای سخت زمستانی و عوامل دیگر، حیات وحش را به طرف محل اسکان انسانها سوق داده و نزدیکی حیوانات وحشی و انسان را افزون نموده است. همه این عوامل خواه ناخواه احتمال انتقال بیماریها بین دامهای اهلی، حیات وحش و انسان را بیشتر نموده و بر اهمیت مبارزه با بیماریهای مشترک بین حیوانات اهلی و وحشی و انسان افزوده است. به طور حتم برای حفظ حیات وحش، این سرمایه با ارزش، عزم ملی لازم است، و همچنین ضروری است از دانش و تجربیات کاربردی کشورهای صاحب نام در عرصه حفاظت از محیط زیست و کنترل بیماریهای مشترک استفاده شود. در این راستا، سازمان محیط زیست وظیفه خود می داند به کمک رسانه های ملی به خصوص صدا و سیما، در جهت ارتقای دانش همگانی و فرهنگ عمومی نقش آفرینی نماید. همچنین از همه صاحبنظران در حوزه حیات وحش و کنترل بیماری ها، درخواست همکاری می نماید تا با پیشنهادها و رهنمودهای خود، سازمان را یاری فرمایند. به طور یقین با مشارکت علمی و جمعی، محیط زیستی سالم با حفظ همه زیبایی های آن خواهیم داشت. زیبایی هایی که می تواند از بهترین ارمغان های ما برای نسل های آینده این مرز و بوم باشد.
اینجانب به عنوان مسئول سازمان حفاظت محیط زیست ایران و نماینده دولت، آمادگی خود را برای هر گونه همکاری و وحدت رویه با سازمان های مسئول بخصوص سازمان دامپزشکی جهت حفظ حیات وحش ایران که از ذخایر کم نظیر ملی و بین المللی است، اعلام می نمایم.
در پایان مجددا روز دامپزشک را به تمامی همکاران محترم این حرفه تبریک گفته و برای همگان آرزوی توفیق
روزافزون می نمایم.
 
عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

منبع: روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است