سه‌شنبه 3 مهر 1397   20:47:25

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10608939
تعداد بازديد کنندگان سايت: 75043433 تعداد بازديد زيرپورتال: 14373626 اين زيرپورتال امروز: 8340 سایت در امروز: 63530 اين صفحه امروز: 7225 دريافت RSS در امروز: 246617 دريافت RSS صفحه: 266
بازدید رییس سازمان دامپزشکی کشور از مزارع پرورش اسب شهرستان میبدبازدید رییس سازمان دامپزشکی کشور از مزارع پرورش اسب شهرستان میبد
بازدید رییس سازمان دامپزشکی کشور از مزارع پرورش اسب شهرستان میبدبازدید رییس سازمان دامپزشکی کشور از مزارع پرورش اسب شهرستان میبد
1397/2/25 سه‌شنبه
بازدید رییس سازمان دامپزشکی کشور از مزارع پرورش اسب شهرستان میبد

رییس سازمان دامپزشکی کشور با حضور در میبد از دو مزرعه پرورش اسب در شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور به نقل از خبرگزاری میبد دکترعلیرضا رفیعی‌پور رییس سازمان دامپزشکی کشور در صدر هیئتی از مسئولین استانی و شهرستانی از دو مزرعه پرورش اسب در شهرستان میبد بازدید و از نزدیک نحوه نظارت دامپزشکی، مراحل تولید و پرورش اسب در این مراکز را مورد بررسی قرار داد.

اولین مجموعه مزرعه 50 راسی پرورش اسب بود که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت 18هزار مترمربع و زیربنای 6 هزار و 500 مترمربع و با هزینه‌اي بالغ بر 7 میلیارد تومان ايجاد شده است.

اين مجموعه داراي ظرفیت نگهداري و پرورش 50 راس اسب است و زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم کرده است.

انتقال جنین، آموزش سوار کاری، فروش کره اسب، فروش اسپرم و تربیت و پرورش اسب های اصیل عرب از عمده فعالیتهای این باشگاه پرورش اسب می باشد.

بازدید از باشگاه 150 راسی پرورش اسب «میبد استاد» از برنامه های دیگر دکتر رفیعی بود. 

این باشگاه نز توسط بخش خصوصی در وسعتی بالغ بر 6 هزار 600 متر مربع بنا شده که در زمینه پرورش اسب، انتقال جنین، انجماد اسپرم، بانک جنین و بانک اسپرم فعالیت می کند.

علی اصغر دهقانپور معاونت جهاد کشاورزی میبد در برنامه ضمن قدردانی از سرمایه گذاری انجام شده در حوزه پرورش اسب، گفت: صنعت پرورش اسب که جایگاه بالایی در منطقه میبد دارد، از فعالیت های اقتصادی پردرآمد با اشتغالزایی بالا است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در حال حاضر 12 واحد صنعتی پرورش اسب با جمعیت آماری حدود هزار و 900 راس اسب در شهرستان میبد فعالیت داشته که دارای پروانه بهره برداری از جهاد کشاورزی هستند.

دهقانپور از احداث بزرگترین شهرک اسب ایران در میبد خبر داد و اظهار داشت: این شهرک در زمینی به مساحت 64 هکتار در ضلع غربی میبد در حال احداث بوده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه ابراز داشت: به دلیل علاقه خاص پرورش دهندگان اسب و مردم پیست سوار کاری اسب نیز در زمینی به مساحت 2 هکتار در ابتدای جاده میبد به ندوشن در تیرماه سال 97 راه اندازی می شود.

معاونت جهاد کشاورزی میبد در پایان در مورد احداث بیمارستان تخصصی اسب در شهرستان میبد اذعان داشت: توسط سرمایه گذار این باشگاه پرورش اسب قرار است بیمارستان تخصصی اسب ایجاد شود که در حال دریافت مجوز و تامین زمین بوده و درصورت اعطای تسهیلات برای ایجاد این پروژه در آینده نزدیک شاهد احداث این بیمارستان تخصصی در قطب پرورش اسب ایران هستیم.منبع: میبدخبر

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است