شنبه 2 تير 1397   11:15:44

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9776197
تعداد بازديد کنندگان سايت: 67950355 تعداد بازديد زيرپورتال: 14692211 اين زيرپورتال امروز: 4203 سایت در امروز: 21285 اين صفحه امروز: 3391 دريافت RSS در امروز: 223791 دريافت RSS صفحه: 65
دیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور با استاندار چهارمحال و بختیاریدیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور با استاندار چهارمحال و بختیاری
دیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور با استاندار چهارمحال و بختیاریدیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور با استاندار چهارمحال و بختیاری
1397/3/10 پنجشنبه
دیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور با استاندار چهارمحال و بختیاری
رئیس سازمان دامپزشکی کشور به اتفاق مدیرکل حوزه ریاست سازمان دامپزشکی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، مدیران کل سابق و جدید دامپزشکی استان و جمعی دیگر از مدیران دامپزشکی استان با استاندار دیدار داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری، رئیس سازمان دامپزشکی کشور باحضور در استان در دیدار با استاندار گفت: دامپزشکی دستگاهی بامسئولیت بسیار سنگین است چرا که مستقیما" حافظ امنیت غذایی  و سرمایه دامی کشور است.

دکتر رفیعی پور در ادامه اظهار داشت: دامپزشکی می تواند بازوی بهداشتی و اقتصادی برای استان باشد و در تجارت های بین المللی ،صادرات و اشتغال افراد دخیل باشد.

وی گفت: طی سال های گذشته با بروز و شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روبرو بودیم که مسبب آن پرندگان مهاجر بوده و هزاران میلیاد تومان به بیت المال و صنعت مرغداری اسیب رسانده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: همه پرسنل دامپزشکی زحمت می کشند تا بیماری ها اپیدمی را کنترل نمایند تا ضربه ای به سلامت بهداشتی جامعه وارد نشود.

وی بیان داشت: مجموعا" 37 هزار نفر نیرو در خانواده دامپزشکی مشغول به کار هستند که 7 هزار نفر آن ها در بخش دولتی فعالیت دارند.

دکتر رفیعی پور گفت: اگر هوشیاری و تلاش شبانه روزی و رصد و پایش بیماری ها افزایش یابد در سال های آینده شاهد اتفاقات خوبی در جهت پیشگیری از بیماری ها خواهیم بود.

وی در پایان گفت: تمامی ارگان ها باید کمک کنند تا دامپزشکی بتواند به موفقیت هایی که در جهت اهداف آن می باشد دست یابند.

سپس استاندار چهارمحال و بختیاری در این دیدار گفت: استان چهارمحال و بختیاری دارای پتانسیل های فراوان در زمینه ماهی های سردابی، دام سبک و سنگین و... می باشد که این ظرفیت ها، استان را به یکی از قطب های مهم تامین مواد غذایی در کشور تبدیل کرده است .

وی گفت با توجه به نقش استراتژیک استان در تامین مواد گوشتی و لبنی نگاه سازمان دامپزشکی کشور به استان چارمحال و بختیاری باید نگاه ملی و متناسب با ظرفیت های  استان باشد.

عباسی با ابراز تاسف از عدم فرآوری محصولات دامی در استان تاکید کرد: باید در جهت افزایش اشتغال و کاهش هزینه ها و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی صنایع مرتبط با فرآوری در استان راه اندازی گردد.

در این دیدار آقای حسینعلی سلطانی بعنوان مدیرکل جدید دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری معرفی و از زحمات عبدالمحمد نجاتی تقدیر بعمل آمد.منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است