سه‌شنبه 26 تير 1397   15:51:19

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9970532
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69671472 تعداد بازديد زيرپورتال: 14944560 اين زيرپورتال امروز: 9592 سایت در امروز: 68930 اين صفحه امروز: 7444 دريافت RSS در امروز: 226635 دريافت RSS صفحه: 129
اخبار استانی
به مناسبت هفته دامپزشکی ،استاندار خوزستان از اداره کل دامپزشکی استان بازدید کردبه مناسبت هفته دامپزشکی ،استاندار خوزستان از اداره کل دامپزشکی استان بازدید کرد
به مناسبت هفته دامپزشکی ،استاندار خوزستان از اداره کل دامپزشکی استان بازدید کردبه مناسبت هفته دامپزشکی ،استاندار خوزستان از اداره کل دامپزشکی استان بازدید کرد
1396/7/20 پنجشنبه
به مناسبت هفته دامپزشکی ،استاندار خوزستان از اداره کل دامپزشکی استان بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، به مناسبت هفته دامپزشکی نشستی با حضور استاندار خوزستان در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد.

در این نشست مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان به ارئه گزارشی از فعالیت ها و توانمندی های اداره کل دامپزشکی استان پرداخت و با اشاره به اینکه ارزش دام از لحاظ اقتصادی حائز اهمیت است افزود: خوزستان  با وجود 3 میلیون و 500 هزار راس دام سبک و 400 هزار راس دام سنگین در زمینه جمعیت دامی رتبه پنجم کشور را دارا می باشد. همچنین با 45 میلیون قطعه جوجه ریزی در سال دارای رتبه ششم در طیور صنعتی و  از نظر آبزی پروری رتبه دوم را در کشور دارد.

دکتر مصطفی کنارکوهی گفت: ارزش اقتصادی دام و طیور استان 68 هزار میلیارد تومان برآورد میگردد  که سرمایه عظیمی بوده و بخشی از این امار به پروتئین مصرف انسانی  ختم می شود.

دکتر کنارکوهی گفت: مرزهای آبی و خاکی استان باعث می شود تا کنترل بیماری های دامی اهمیت بیشتری داشته باشد و جایگاه دامپزشکی را به عنوان یک سد برای جلوگیری از بیماری های مشترک که حدود 800 نوع بیماری است را نشان می دهد.

کنارکوهی در ادامه به سایر اقدامات دامپزشکی از جمله واکسینه نمودن دام ها در مناطق هموار و گرمسیری و صعب العبور،بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، اجرای طرح برچسب گذاری لاشه دام، تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک، راه اندازی کشتارگاه صنعتی دام اهواز،اهمیت قرنطینه دامی در زمینه صادرات، دولت الکترونیک ، اجرای کد ردیابی و شناسایی طیور کشتاری در استان و ... اشاره نمود و بیان کرد: این در حالی است که از 477 پست سازمانی در اداره کل دامپزشکی خوزستان 220 پست فقط مشغول به کار هستند و سایر پست ها خالی بوده و هر نفر در اداره کل دامپزشکی بایستی فعالیت مضاعف و دوچندان جهت به سرانجام رساندن این عملیات ها داشته باشد.

مدیر کل دامپزشکی خوزستان در پایان خواستار اتمام و پایان ساخت کشتارگاه های نیمه تمام صنعتی دام در شهرستان های خرمشهر و بهبهان و همچنین راه اندازی پیش سرد کن در 22 کشتارگاههای سنتی دام شهرداری در سطح استان شد.

شایان ذکر است در ادامه این دیدار استاندار خوزستان از آزمایشگاه مرجع دامپزشکی استان و فعالیت های آن بازدید به عمل آورد

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خوزستان
كلمات كليدي : استاندار خوزستان , بازدید , هفته دامپزشکی

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است