شنبه 26 اسفند 1396   10:11:05

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 9035662
تعداد بازديد کنندگان سايت: 62600254 تعداد بازديد زيرپورتال: 13774577 اين زيرپورتال امروز: 4265 سایت در امروز: 16980 اين صفحه امروز: 3167 دريافت RSS در امروز: 200972 دريافت RSS صفحه: 76
اخبار استانی
بازدید مسئولان دامپزشکی کرمانشاه از پناهگاه زاگرسبازدید مسئولان دامپزشکی کرمانشاه از پناهگاه زاگرس
بازدید مسئولان دامپزشکی کرمانشاه از پناهگاه زاگرسبازدید مسئولان دامپزشکی کرمانشاه از پناهگاه زاگرس
1396/7/20 پنجشنبه
بازدید مسئولان دامپزشکی کرمانشاه از پناهگاه زاگرس
مسئولان اداره کل دامپزشکی استان و دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی کرمانشاه از پناهگاه حیوانات زاگرس بازدید به عمل آوردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، در بازدید مشترکی که از پناهگاه حیوانات زاگرس، محل نگهداری سگ های ولگرد صورت گرفت، دکتر امیری معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان از اقدامات تشکل های مردم نهاد در راه اندازی و اداره این پناهگاه تشکر و قدردانی کرد.
وی کمک به بهداشت شهری در زمینه جمع آوری سگ های ولگرد و دور کردن خطر انتقال بیماری های واگیر از شهروندان را از تاثیرات مثبت ایجاد این پناهگاه عنوان و بیان کردند: پرسه حیوانات ولگرد در شهر ممکن است شیوع بیماری مشترک را در پی داشته باشد.
این مقام مسئول با اشاره به اقدامات دامپزشکی در کمک به اداره هرچه بهتر این پناهگاه افزود: کار واکسیناسیون سگ های پناهگاه زاگرس علیه بیماری هاری و نیز ضدعفونی و سمپاشی آن از سوی دامپزشکی به صورت کاملا رایگان انجام می گیرد.
دکتر امیری همچنین مهربانی با حیوانات را از آموزه های دینی دانست و نگهداری از این حیوانات در محیطی امن برای جلوگیری از حیوان آزاری و مشکلاتی که برای این حیوانات ولگرد به خاطر پرسه زدن در محیط شهری پیش می آید را از دیگر موارد مثبت در راه اندازی این پناهگاه بیان کرد.
گفتنی است، در این بازدید مسئولان اداره کل دامپزشکی متعهد شدند که همچون گذشته کار واکسیناسیون این حیوانات علیه بیماری هاری، سمپاشی و ضدعفونی آن را به صورت رایگان انجام دهند.
همچنین در این بازدید دکتر مقدم رییس دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی کرمانشاه نیز حضور داشتند و برای جراحی و عقیم سازی رایگان حیوانات این پناهگاه قول مساعد دادند.
پناهگاه زاگرس از سال 94 راه اندازی شده و در حال حاضر حدود 800 تا 900 قلاده سگ نیز در این پناهگاه نگهداری می شوند که پس از عقیم سازی در صورت درخواست افراد برای نگهداری با تعهد و شرایط خاصی به آنها واگذار می شود.منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه
كلمات كليدي : دامپزشکی , استان کرمانشاه , مسئولان دامپزشکی , پناهگاه زاگرس , بیماری های واگیر

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است