سه‌شنبه 30 مرداد 1397   14:38:28

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10300088
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72409039 تعداد بازديد زيرپورتال: 14004437 اين زيرپورتال امروز: 5756 سایت در امروز: 34731 اين صفحه امروز: 4598 دريافت RSS در امروز: 233496 دريافت RSS صفحه: 119
اخبار استانی
نظارت بر استحصال ۱۲۷۷۰۰۰۰ کیلوگرم گوشت در مراکز کشتارگاهی استان البرزنظارت بر استحصال ۱۲۷۷۰۰۰۰ کیلوگرم گوشت در مراکز کشتارگاهی استان البرز
نظارت بر استحصال ۱۲۷۷۰۰۰۰ کیلوگرم گوشت در مراکز کشتارگاهی استان البرزنظارت بر استحصال ۱۲۷۷۰۰۰۰ کیلوگرم گوشت در مراکز کشتارگاهی استان البرز
1397/5/16 سه‌شنبه
نظارت بر استحصال ۱۲۷۷۰۰۰۰ کیلوگرم گوشت در مراکز کشتارگاهی استان البرز
دکتر سید محسن ابوترابی رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان البرز با اشاره به۷ کشتارگاه دام و طیور فعال در استان از نظارتهای دامپزشکی بر تولید بیش از دوازده هزار تن گوشت سفید و قرمز در چهارماهه ابتدای سالجاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، ۵ کشتارگاه طیور و ۲ واحد کشتارگاه صنعتی دام فعال در استان تحت نظارتهای دامپزشکی و مسئولین فنی بهداشتی مستقر در این مراکز در حال فعالیت هستند. 
دکتر ابوترابی درخصوص نظارتهای دامپزشکی بر این مراکز گفت: مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی و ناظرین شرعی به صورت شبانه روزی در این مراکز مستقر بوده و ضمن همکاری کامل با دامپزشکی استان امر نظارت بر استحصال فرآورده های خام دامی سالم و حلال را انجام می دهند.
وی افزود در دو مرکز کشتارگاهی دام تعداد ۵۳۸۷۱ راس دام (گاو وگوساله، گوسفند و بز)  پس از تایید سلامت، به صورت شرعی و بهداشتی ذبح شده و مقدار ۲ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۷۴۶ کیلوگرم گوشت قرمز استحصال و پس از اخذ تاییدیه های دامپزشکی به بازار مصرف ارسال شده است.
همچنین در ۵ کشتارگاه صنعتی طیور نیز تعداد ۴ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۳۴۴ قطعه طیور گوشتی ذبح و مقدار ۱۰ میلیون کیلوگرم گوشت سفید (مرغ) استحصال شده است.
دکتر ابوترابی در پایان تاکید نمود نظارتهای دامپزشکی بر مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی که از فساد پذیری بالایی برخوردار هستند بسیار سختگیرانه بوده و ناظرین بهداشتی در صورت مواجه با موارد تخلف یا هرگونه تقلبات بهداشتی با آن برخورد نموده و مراتب به مراجع ذی صلاح قضایی ارجاع می گردد. 
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است