سه‌شنبه 30 مرداد 1397   14:39:02

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10300097
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72409058 تعداد بازديد زيرپورتال: 14004448 اين زيرپورتال امروز: 5767 سایت در امروز: 34750 اين صفحه امروز: 4607 دريافت RSS در امروز: 233496 دريافت RSS صفحه: 119
اخبار داخلي
جشنواره فیلم و عکس بیطار اتفاق مبارکی است/ لزوم استمرار جشنواره و آگاهی بخشی در جهت ارتقای رفاه جامعه و امنیت غذاییجشنواره فیلم و عکس بیطار اتفاق مبارکی است/ لزوم استمرار جشنواره و آگاهی بخشی در جهت ارتقای رفاه جامعه و امنیت غذایی
جشنواره فیلم و عکس بیطار اتفاق مبارکی است/ لزوم استمرار جشنواره و آگاهی بخشی در جهت ارتقای رفاه جامعه و امنیت غذاییجشنواره فیلم و عکس بیطار اتفاق مبارکی است/ لزوم استمرار جشنواره و آگاهی بخشی در جهت ارتقای رفاه جامعه و امنیت غذایی
1396/7/11 سه‌شنبه
حجت الاسلام پژمانفر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:
جشنواره فیلم و عکس بیطار اتفاق مبارکی است/ لزوم استمرار جشنواره و آگاهی بخشی در جهت ارتقای رفاه جامعه و امنیت غذایی
جشنواره فیلم و عکس بیطار اتفاق مبارکی است. این جشنواره می‌تواند ظرفیت مناسبی را برای تبیین اهمیت موضوع دامپزشکی و نقش و حساسیت آن در ارتقای رفاه جامعه و امنیت غذایی تبیین نماید.

حجت الاسلام پژمانفر نایب رئیس کمیسیون فررهنگی مجلس در آستانه برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس بیطار در گفتگویی با اعلام این مطلب افزود: این گونه جشنواره‌های موضوعی و تخصصی کارکردهای چند سویه می‌توانند داشته باشند. نخست اینکه فرصت مغتنم و ضروری برای معرفی کیفیت خدمات و فعالیت‌های یکی از بخش‌ها و اضلاع مهم در سازوکار امنیت و سلامت غذایی به شمار می‌آیند و دیگر سو، افقی را می‌گشاید تا از ظرفیت و کارکرد سینما صرفا برای ارائه مفاهیم اجتماعی و فرهنگی صرف استفاده نشود وبه مثابه کلید توسعه و پیشرفت در راستای تقویت بنیانهای اقتصادی، صنعتی و غذایی هم به کار گرفته شود و سینماگران و مستندسازان هم از این دریچه به ابعاد دیگر زندگی فردی و اجتماعی توجه نمایند.

وی ادامه داد: باید باور داشته باشیم که سینما به عنوان یک رسانه قادر است هم مزیت‌های موجود در یک عرصه را به نمایش بگذارد و هم چالش‌ها و آسیب‌های موجود در آن را با این نگرش قطعا، از ظرفیت جشنواره و سینما می‌توان به درستی در مسیر رشد و تعالی اجتماعی و فرهنگی و آموزشی استفاده کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه حرکت جشنواره بیطار می‌تواند به عنوان یکی از جشنواره‌های مهم و اثرگذار در کشور ظرفیت‌های بالای سینما را با اهداف و برنامه‌های توسعه‌‌ای کشورهمسو نماید و به نمایش دستاوردها و موفقیت‌های کشور در حوزه دامپزشکی و اقتصاد و سلامت توجه کند. خاطر نشان ساخت: این رویداد سینمایی همچنین این جشنواره می‌تواند پیوندی میان هنرمندان و نخبگان و فعالان حوزه دامپزشکی کشور باشد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد میدهم با مطالعه و مداقه ساختار این جشنواره به گونه‌ای طراحی و عملیاتی گردد که ضمن تداوم و استمرار به ضرورت‌ها و نیازهای اساسی و واقعی این حوزه از طریق تولید محصولات فرهنگی- فیلم کوتاه و مستند- برای آگاهی بخشی عمومی توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس «بیطار» توسط سازمان دامپزشکی با همکاری سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان سینمایی حوزه هنری و فرهنگسرای شفق از 14 تا 17 مهر به دبیری ناصر باکیده در تهران و همزمان در چند استان کشور برگزار می‌شود.

منبع: روابط عمومی جشنواره

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است