چاپ
ارسال به دوست

توصیه های آیت الله نوری همدانی به رئیس سازمان دامپزشکی کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور به اتفاق جمعی از مدیران ارشد این سازمان به محضر حضرت آیت الله نوری همدانی رسیدند و پذیرای توصیه های ایشان در مورد مراعات قوانین شرعی در نگهداری و ذبح دام ها شدند .

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، حضرت آیت الله نوری همدانی، در چهارمین روز هفته دامپزشکی به نام ' دامپزشکی، آموزش، پژوهش، سرمایه انسانی ' و به مناسبت گرامیداشت هفته دامپزشکی، در دیدار با دکتر علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور که حاج آقا کلانتری، نماینده ولی فقیه در این سازمان،رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قم همینطور تعدادی از نمایندگان سازمان نظام دامپزشکی وی را همراهی می کرد، گفتند:باتوجه به عملکرد و مخاطراتی که همراه با انجام وظایف در حوزه تامین سلامت غذایی مردم بر شما مترتب است کار یکایک شما عزیزان به منزله عبادت بشمار می آید و امیدوارم به برکت همین تلاشها و مجاهدت ها توفیق خدمت به این مردم شامل حال شما باشد.
ایشان ادامه دادند:در اسلام مضاميني در خصوص حیوانات مطرح شده است به اين معنا كه اسلام توصیه کرده است از حیوانات به درستی نگهداری کنید چرا كه آنها نيز ذكر تسبيح پروردگار را ميگويند وازين منظر خود قابل تامل است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه در این میان مسئولیت سازمان دامپزشکی کشور، بسیار حائز اهمیت  است، اظهار کردند: چون با ذبح حیوانات و سلامت مردم در ارتباط هستید، به همین دلیل باید مراقب بود تا ذبح حلال و از هر لحاظ سالم باشد.
معظم له  بابیان اینکه در ذبح حیوانات، قوانین شرعی رعایت شود، افزودند: رعایت اصول ذبح شرعی، از مبانی دین مبین اسلام است و لازم است آن را به درستی رعایت کرد تا حلیت گوشت از هر لحاظ تامین شود.
حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: کرسی های درس خارج لازم است بر اساس نیاز روز ارائه شود تا بتواند پاسخگوی مسائل مهم جامعه باشد.
بنابراین گزارش، دکتر علیرضا رفیعی پور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه 37 هزار دامپزشک به اتفاق 700 ناظر شرعی در حال ارائه خدمات به مردم هستند؛ گفت: از علما خواستار کمک برای ارائه رهنمودهای لازم از منابر و تریبون ها برای همکاری همه مردم در زمان عرضه نذورات و نیت های حسنه آن ها در استفاده از دام هایی هستیم که تحت نظارت دامپزشکان با استفاده از علم روز انجام می شود. درخواستی که با اقبال حضرت آیت الله نوری همدانی برای کمک به سلامت مردم مواجه شد.

  • کد خبر: ٦٩٨/
  • ٠٩:٥٧ - 1397/07/18/
  • تعداد بازدید: 2363