• 1402/02/23 - 09:55
  • تعداد بازدید : 403
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی، بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی کشور از مجتمع بندری امام خمینی (ره)

با تدابیر دکتر آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، انجام بررسی های بهداشتی دامپزشکی برای ترخیص نهاده های دامی وارداتی به کشور در ۵ روز می باشد

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، مهندس منصور بنیاب مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی، بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی کشور با حضور در مجتمع بندری امام خمینی (ره) به همراه مدیرکل بنادر و دریانوردی و مدیرکل دامپزشکی استان خوزستان از محل نگهداری و ترخیص کالاهای اساسی بازدید بعمل آورد.

مهندس بنیاب با اشاره به این موضوع که بندر امام خمینی نگین درخشانی در عرصه تجارت کشور است و با توجه به ظرفیت های موجود باعث رونق اقتصادی کشور می باشد، عنوان کرد: با تدابیر دکتر آقامیری سرپرست وزرات جهاد کشاورزی و با هماهنگی های ایجاد شده در سطح کلان شاهد کاهش زمان ترخیص و هزینه نگهداری نهاده های دامی در این مجتمع بزرگ بندری کشور هستیم که نمونه این امر مهم، انجام بررسی های بهداشتی دامپزشکی برای ترخیص نهاده های دامی وارداتی به کشور در ۵ روز می باشد.

مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی، بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی با بیان اینکه تسریع در ترخیص کالاهای اساسی وارداتی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی و دکتر آقامیری است افزود: سلامت و کیفیت کالاهای اساسی به کشور نیز یکی از دغدغه‌های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور است و اطمینان از سلامت نهاده‌های دامی جهت مصرف دام و طیور بر عهده سازمان دامپزشکی  است.

در ادامه بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان با اشاره به ورود تجهیزات استراتژیک جدید و ظرفیت تخلیه کالاهای اساسی به ۸۰ هزار تن در مجتمع بندری امام خمینی ( ره ) گفت، بندر بعنوان یکی از ارگان های خدمات رسان در سطح کشور است و در حال حاضر ۳۰ درصد ظرفیت بندر به کالاهای اساسی تخصیص یافته است.

آقایی با اشاره به وجود ۱۵ اسکله ترخیص بار در مجتمع بندری امام خمینی افزود: متاسفانه در حال حاضر از ظرفیت حداکثری بندر امام خمینی ره استفاده نمی گردد.

بهروز آقایی  با بیان اینکه در فرآیند ورود و خروج کالاهای اساسی تسریع صورت پذیرد عنوان نمود، با پرداخت به موقع ارز از سوی بانک مرکزی، پرداخت مطالبات صاحبان کالا و اصلاح نرخ های مصوب نهاده دامی در سامانه بازارگاه می توان به این مهم دست پیدا کرد.

  • گروه خبری : اخبار داخلی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 301455
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه