• 1401/07/20 - 10:45
  • تعداد بازدید : 445
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نخستین جلسه ویدیو کنفرانس مدیرکل جدید فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری با مسئولان و کارشناسان فاوای استانها برگزار شد.

به گزارش دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطاات و تحول اداری، نخستین جلسه آشنایی با همکاران استانی و بررسی مشکلات ساختاری و نرم افزاری فناوری اطلاعات و ارتباطات ادارات کل دامپزشکی استانها با حضور مدیرکل جدید، معاون و کارشناسان دفتر فاوا برگزار گردید. در ابتدای جلسه که در تاریخ نوزدهم مهر ماه سال جاری برگزار گردید مسئولان و کارشناسان فاوای تمامی استانها ضمن معرفی به بیان عملکرد فناوری استان و مشکلات موجود در حوزه های زیرساخت، شبکه و سامانه ها ونرم افزار پرداختند.

در ادامه مهندس احمد فراهانی مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری با تاکید بر لزوم استفاده از دانش بدنه عملیاتی سازمان دامپزشکی کشور گفت: در حال حاضر یکپارچه سازی سامانه های اداری، پرسنلی و حقوق و دستمزد براساس برنامه مدون وزارت جهاد کشاورزی در سامانه جدید همتا در حال اجراست و بزودی این بستر برای ادارات کل دامپزشکی استانها نیز فراهم می گردد.

وی افزود: احصای تخصصی فرایندها و زیرفرایندها در سازمان دامپزشکی کشور انجام شده است و در حال برنامه ریزی و مطالعه برای انجام یکپارچه سازی صحیح سامانه ها و نرم افزارهای سازمانی هستیم و به علت درهم تنیدگی بسیاری از وظایف و ماموریت های سازمانی نیاز است با دقت بیشتری پروژه یکپارچه سازی را شروع نماییم و بطور حتم از توانمندی استانها برای تحقق اهداف فوق استفاده خواهد شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری استفاده از دبیرخانه بدون کاغذ و رفع اشکالات و بهینه سازی زیرساخت شبکه اختصاصی سازمان و ادارات کل استانها را از نظر کمی و کیفی از دغدغه های جدی برشمرد و افزود: پیگیری بودجه و تخصیص اعتبارات، تهیه آمار جامع دیجیتال، استفاده از هوش تجاری، داده کاوی اطلاعات و استفاده از فناوری های نوین از برنامه های آتی دفتر فاوا خواهد بود و در این راستا از نقطه نظرات فنی کارشناسان و مسئولان فاوای استانها نهایت استفاده را خواهیم شد.

در ادامه مهندس عابدین رضایی معاون تحول دفتر فاوا ضمن تبریک به استانهایی که در ارزیابی عملکرد امتیاز بالایی کسب کرده اند، با ارائه توضیحاتی در خصوص کاهش پست ها بلاتصدی و توضیحاتی مربوط به تغییرات ساختار سازمانی گفت: بزودی فرایندهای سازمانی از 267 فرایند به 68 فرایند تقلیل خواهد یافت و ارزیابی دستگاه های دولتی برای سال پیشرو در دفتر برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد پیگیری خواهد شد.

همچنین مهندس حمید گردان به پاسخ سوالات همکاران فناوری استانها پرداخت و مقرر شد در اسرع وقت با پیگیری از شرکت پشتیبان زیرساخت مشکلات شبکه اختصاصی چند استان پیگیری شود و شیوه نامه استانداردسازی مرکز داده در دستور تهیه قرار گیرد.

  • گروه خبری : اخبار داخلی,دفتر فناوری اطلاعات\u060C ارتباطات و تحول اداری
  • کد خبر : 291211
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه