• 1402/11/15 - 14:46
  • تعداد بازدید: 521
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

چهار پروژه عظیم در بخش کشاورزی توسط دکتر نوروزی در استان خراسان شمالی افتتاح شد

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور ۴ طرح کشاورزی در خراسان شمالی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، این طرح‌ها در زمینه‌های گلخانه، عشایری، دام و طیور؛ دامپزشکی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و آبخیزداری بوده‌اند که برای احداث و راه‌اندازی آنها ۳۵۰۰میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


در این راستا دکتر مجتبی نوروزی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در چهارمین روز از دهه مبارک فجر در افتتاحیه واحد "گلخانه‌ای هیدروپونیک سبزی و سیفی مجتمع گلخانه‌ای امام رضا" در شهرستان مانه که در شهر پیش قلعه با ظرفیت 220 تن، میزان تسهیلات بانکی 70،4 میلیاردریال ، خودیاری و ‏آورده متقاضی 30،5 میلیارد ریال و اشتغالزایی 612 نفر اظهار کرد:در حال حاضر در سطح کشور ۴۵۰ هزار هکتار مزرعه سبزی و سیفی در فضای باز وجود دارد که توصیه می‌شود به علت تغییر اقلیم و کاهش منابع آبی این سطح از مزارع به کشت گلخانه‌ای تبدیل وضعیت شوند.


وی گفت در صورتی که این سطح از مزارع به کشت گلخانه‌ای تغییر وضعیت پیدا کند سطح گلخانه‌های کشور به ۴۵ هزار هکتار افزایش خواهد یافت و ۶ میلیارد متر مکعب آب صرفه جویی خواهد داشت.


وی گفت در صورتی که ۴۰۰ هزار هکتار از مزارع سبزی و سیفی کشور آزادسازی شود این سطح را می‌توان به کشت راهبردی گندم، جو، گلزار اختصاص داد.


وی در خاتمه توصیه کرد گلخانه داران برای انتخاب کشت، ابتدا نیاز بازار را ارزیابی کنند. وی تاکید کرد گلخانه داران با بررسی نیاز بازار و انتخاب کشت مناسب بر امر صادرات محصولات گلخانه‌ای ورود جدی داشته باشند.

  • گروه خبری: اخبار داخلی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 314627
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

تصاویر

نظرات

Comments Counts : 0

Leave a Comments

لینک کوتاه