• 1401/06/12 - 17:11
  • تعداد بازدید : 2627
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نسخه به روزرسانی شده «مدیریت جمعیت سگ‌ها» در WOAH منتشر شد

نسخه به روزرسانی شده فصل ۷-۷ تحت عنوان جدید «مدیریت جمعیت سگ‌ها» (Dog Control Management) در ماه آگوست ۲۰۲۲ در سایت رسمی WOAH قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، کارگروه تخصصی کمیسیون قوانین حیوانات خشکی‌زی سازمان جهانی بهداشت حیوانات در سال ۲۰۲۱ با توجه به تقاضای کشورهای عضو و اهمیت موضوع نسبت به بازنگری بخش هفتم (رفاه حیوانات) فصل ۷-۷ تحت عنوان کنترل جمعیت سگ‌های بدون صاحب کرد.
به دنبال این تصمیم، در هشتاد و نهمین اجلاس سالانه عمومی سازمان جهانی بهداشت حیوانات، این فصل توسط کشورهای عضو آن سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نتیجه نسخه به روز رسانی شده این فصل تحت عنوان جدید « مدیریت جمعیت سگ‌ها» ( Dog Control Management ) در ماه آگوست ۲۰۲۲ در سایت رسمی WOAH قرار گرفت.
مدیریت جمعیت سگ‌ها یاDog Population Managemen - DPMرویکردی همه جانبه با هدف بهبود رفاه سگ، کاهش مشکلات موجود و هم‌زیستی سازگار این حیوان با انسان و محیط زیست است.
برنامه مدیریت جمعیت سگ‌ها مجموعه اقداماتی را شامل می شود که مراقبت از سگ را تشدید نموده و تغییرات جمعیت سگ را مورد هدف قرار می‌دهد تا به صورت مستمر سلامت و رفاه سگ، امنیت و سلامت عمومی و محیط با در نظر گرفتن ملاحظات مرتبط با سود و زیان اقتصادی بهبود یابد.
هدف از فصل ۷-۷ مدیریت جمعیت سگ‌ها آن است که توصیه‌هایی در زمینه مدیریت جمعیت سگ  Canis lupus familiarisدر اختیار قرار دهد تا امنیت و سلامت عمومی، سلامت و رفاه حیوان بهبود یابد و تبعات و اثرات بالقوه منفی اجتماعی-اقتصادی کاهش پیدا کند. همچنین توصیه‌های ارائه شده به افراد در اجرای برنامه‌های کنترل بیماری های مشترک ناشی از سگ به خصوص هاری، مطابق با فصل 1-1کمک می‌کند.
  • گروه خبری : رفاه حيوانات
  • کد خبر : 290067
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

فایل ها

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه