• 1402/03/03 - 08:39
  • تعداد بازدید: 753
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در همایش بزرگداشت حماسه فتح خرمشهر و روز مقاومت مطرح شد

دکتر آقامیری: تکلیف مشخص است؛ مهار تورم با رشد تولید

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال با شعار رشد تولید و مهار تورم، تکلیف همه ما را مشخص کردند، تکلیف این است که باید با رشد تولید، تورم را مهار کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، همایش بزرگداشت حماسه فتح خرمشهر و روز مقاومت با حضور سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، آیت الله سید حسن ربانی نماینده محترم ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، مهرداد پاکار فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی و دیگر معاونین و مسوولان این وزارتخانه در سالن خوشه برگزار شد.
دکتر سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و یاد و خاطره شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر که جان خودشان را در راه اسلام و انقلاب فدا کردند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) با رهنمون‌های خویش ایمان و امید را در دل رزمندگان احیا کردند و همین امر موجب شد تا بتوانند در شرایطی که تمامیت کفر در برابر اسلام حاضر شده بود با مقاومت به پیروزی‌های پی ‌در پی در مناطق عملیاتی دست یابند.
وی روز آزادسازی خرمشهر را روز مقاومت در برابر ابرقدرت‌هایی که علیه ملت ایران متحد شده بودند، دانست.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، به بیانات رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) که فرمودند "خرمشهر را خدا آزاد کرد" اشاره و خاطرنشان کرد: در آزادسازی خرمشهر آحاد مردم اعم از بسیج، سپاه، ارتش و عشایر حضور داشتند، این اتحاد به ما می‌آموزد که در صورت با هم بودن، می‌توانیم بر بزرگ‌ترین مشکلات کشور هم غلبه کنیم.
وی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی همه دنیا علیه ایران بودند، ادامه داد: جنگ عراق یک جنگ نیابتی از طرف سایر کشورها بود اما ما با سلاح ایمان، تقوا و توسل به ائمه و تحت رهبری یگانه‌ حضرت امام خمینی (ره) توانستیم در برابر دشمن ایستادگی کنیم.
به گفته دکتر آقامیری، خرمشهر درس‌های زیادی به ما داد؛ ایمان و امید دو مؤلفه مهم در راه پیروزی بود و بر این اساس رزمندگان اسلام به این باور قلبی رسیده بودند که نتیجه مقاومت، پیروزی است.
وی یادآور شد: خرمشهرهای گذشته با بصیرت امام راحل (ره) فتح شد؛ امروز هم با استناد به رهنمودها و مدیریت رهبر معظم انقلاب به سمت قله‌های رفیع پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در حرکت هستیم و به عقب برنخواهیم گشت. در این مسیر، شهادت و جانبازی وجود دارد اما اسارت جایی در آن ندارد، زمین‌گیر دشمن هم نخواهیم شد؛ حتی اگر جانمان را در راه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از دست دهیم.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اذعان داشت: مقاومت درسی است که شهدا به ما آموخته‌اند، برای جلوگیری از پیشرفت کشور، دنیا در حال سنگ‌اندازی است و هر روز بیش از گذشته این دشمنی‌ها آشکار می‌شود.
وی تصریح کرد: اتحاد و ایمان به خدا و امید داشتن، بهترین و مهم‌ترین رمز پیروزی ما برای غلبه به همه مشکلات داخلی و خارجی است، هرچند که نگاه ما فقط به داخل است.
دکتر آقامیری گفت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال با شعار رشد تولید و مهار تورم، تکلیف همه ما را روشن کردند، تکلیف این است که باید با رشد تولید، تورم را مهار کنیم.
وی افزود: همکاران من در وزارت جهاد کشاورزی سربازان خط مقدم تولید و ایجاد امنیت غذایی در کشور هستند من نیز ایمان ‌دارم که در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در پایان تأکید کرد: تا زمانی که در این وزارتخانه حضور دارم با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، تلاش‌های مستمر و همکاری با تمام بخش‌های مربوطه در مسیر رسیدن به قله‌های رفیع پیشرفت حرکت خواهم کرد.

  • گروه خبری: اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 302065
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

نظرات

Comments Counts : 0

Leave a Comments

لینک کوتاه