• 1401/06/24 - 10:03
  • تعداد بازدید : 669
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:

عزم راسخ سازمان دامپزشکی برای ارتقای کیفیت تولیدات دامی مطابق استانداردهای جهانی

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور از تدابیر جدی این سازمان جهت پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی و مهّم در تمام واحدهای تولیدی دامی کشور اعم از دامپروری، طیور و آبزی‌پروری و همچنین فراگیر کردن بستر توسعه مصرف محصولات پروتئینی بسته‌بندی شده خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر «قاسم رضاییان‌زاده» معاون بهداشتی و پیشگیری این سازمان امروز چهارشنبه در مراسم بازدید از خطوط تولید یکی از واحدهای تولیدی مواد پروتئینی کشور و پیش از برگزاری دوره آموزشی اظهار کرد: مشاهده جمعیت کارگری این مجموعه و تلاش مدیریت مجموعه جهت محفوظ نگاه داشتن مواد غذایی کارگران، نشانه غالب بودن روحیه اخلاق در بین مدیران این مجموعه است که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف کشتارگاهی، صنایع لبنی و ... اتفاقات خوبی رخ داده است گفت: خوشبختانه در این بخش بسیار پیش رفته‌ایم، اما در پشت صحنه اقدامات گسترده و مهمی باید اقدام گردد. لذا یکی از سیاست‌های اصلی سازمان دامپزشکی کشور این است که در بخش تولید و فراوری آبزیان تمام مقدمات و تمهیدات لازم را جهت احصاء و اعطای ممیّزی‌های لازم برای پرورش‌دهندگان ماهیان سردابی، گرمابی و حتی دامداری‌های بزرگ و سنگین انجام شود.

رضاییان‌زاده با استناد به اهمیت تدوین و ارائه استانداردهای روز و مهم جهانی که از یک اصل مهم بین‌المللی در اصول GMPیا HACCP تبعیت می‌کند، اظهار‌کرد: بر اساس آنچه در مباحث با کشورهای مختلف (همسایه و دور) صورت گرفته است و از این اصل همگانی تبعیت می‌کند، عمدتا حدود 80 درصد مباحث بر مزرعه متمرکز است و فقط 20 درصد آن روی فرایند تبلیغی، تست‌ها و اقدامات فرایند صادرات صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به زودی سیاست برنامه حذف «چیلرهای آبی» در کشتارگاه‌های دام و طیور کشور عملیاتی خواهد شد تصریح کرد: مدیریت این موضوع پیرو ایجاد کمیته مربوطه آغاز شده و از ماموریت‌های اصلی جناب دکتر تبّرایی - مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذائی سازمان - خواهد بود.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه در دوره آموزشی در حال برگزاری باید معیارها به صورت همگون اجرا شود تاکید کرد: «توسعه مصرف محصولات پروتیئنی بسته بندی شده به صورت همه‌جانبه از جمله مسائل مهمی است که باید زوایای مختلف آن را بررسی کرد؛ چرا که امروز عموم اهل فن نیز هنوز در خصوص آنالیز قیمت‌ها اقناع نمی‌شوند، چه برسد به عموم جامعه!»

رضاییان‌زاده در همین راستا خواستار برنامه‌ریزی فراگیر انجمن صنایع بسته‌بندی محصولات پروتئینی در خصوص توسعه مصرف این دسته از محصولات در بازار کشور شد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290489
کلمات کلیدی
حامد فاضلی

حامد فاضلی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه