تماس با ما


نمابر

02188957252

 


چاپ
ارسال به دوست

آموزش راه های کنترل و پیشگیری از بیماری بروسلوز (تب مالت) در جنوب کرمان به دامداران و عشایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان ، دکتر علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان از آموزش بیش از 400 نفر از دامداران و عشایر منطقه در زمینه بیماری بروسلوز (تب مالت) در سال 97 خبر داد.

احمدی گفت: در راستای تحقق طرح ملی کنترل بیماری بروسلوز (تب مالت) که در سال 97 با همکاری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور تدوین و به استان ها جهت اجرا ابلاغ گردید، تعداد 14 دوره آموزشی آشنایی با بیماری بروسلوز (تب مالت) در انسان و دام و راه های پیشگیری بیماری جهت گروه های هدف در جنوب کرمان برگزار گردید.

ایشان اظهار داشت: این تعداد دوره بر اساس برش استانی مشخص شده از سوی سازمان مرکزی و با هدف انتقال آگاهی در خصوص بیماری، ارتقا سطح بهداشت و کاهش خسارات اقتصادی ناشی از بیماری جهت دامداران عشایری و روستایی در هفت شهرستان جنوب کرمان برای بیش از 400 نفر برگزار گردید.

وی افزود: در این دوره ها کارشناسان دامپزشک اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان به آموزش مواردی از قبیل تعریف بیماری، عامل بیماری و ماندگاری آن، راه های انتقال و کنترل و پیشگیری بیماری در دام، امنیت زیستی در دامداری ها، مدیریت و بهداشت جایگاه دام و راه های انتقال،کنترل، پیشگیری و درمان بیماری به بهره برداران پرداختند.

این مقام مسئول در پایان اظهار داشت: توزیع پوستر با موضوع بروسلوز در دام و انسان و همچنین بروشورهایی با موضوع آشنایی با بیماری های مشترک بین انسان و دام در مناطق برگزاری دوره ها صورت گرفت.

  • کد خبر: ١٣٢٦١٩/
  • ٠٨:٠٣ - 1398/02/31/
  • تعداد بازدید: 74
کلید واژه ها

نظرسنجی