چاپ
ارسال به دوست

پلمپ یک واحد قصابی متخلف در شهرستان دزفول

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول گفت: توسط کارشناسان این اداره یک واحد متخلف که مبادرت به استفاده از مرغ در گوشت چرخ شده می‌کرد، شناسایی و پلمب شد.

دکتر محسن ورجاوند با اعلام این خبر افزود : پیرو بازدیدهای کارشناسان این اداره و نظارت بهداشتی آنها برتمامی مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی، یک واحد متخلف که مبادرت به استفاده از مرغ در تهیه گوشت چرخ کرده می‌نمود، با هوشیاری و اقدام به موقع آنان شناسایی گردید.

دکتر ورجاوند بیان کرد: بازرسین بهداشتی این اداره حسب وظایف نظارتی خود بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی از این واحد قصابی بازدید و از گوشت چرخکرده قرمز تازه نمونه گیری و به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان برای انجام آزمایشات تکمیلی ارسال نمودند.

 وی گفت: پس از انجام آزمایشات مربوطه مشخص گردید که متصدی این واحد به منظور سود جویی بیشتر گوشت مرغ را با گوشت قرمز مخلوط و تحت عنوان گوشت چرخکرده قرمز به شهروندان عرضه می نمود که این اقدام هم تهدیدی علیه بهداشت عمومی و هم عرضه جنس به جای جنس تلقی می گردد که در این خصوص با تنظیم شکواییه به دادستانی شهرستان متصدی این واحد به مراجع قضایی معرفی گردید و واحد مذکور حسب دستور مقام قضایی پلمپ شد.

ورجاوند افزود: بازرسین دامپزشکی به صورت شبانه روزی تمامی مراکز تهیه ، ،توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی  را  تحت نظارت داشته و در صورت مشکوک شدن به سلامت این محصولات با استفاده از امکانات آزمایشگاهی نتیجه وضعیت محصولات را از نظر مصرف انسانی مشخص می نمایند و در این راستا به منظور حفظ بهداشت عمومی با متخلفین برخورد قانونی می شود .

دکتر ورجاوند در پایان از همشهریان عزیز درخواست کرد: عرضه گوشت چرخکرده الزاماً در حضور مشتری باید انجام گیرد و در صورت هرگونه موارد غیر بهداشتی مراتب به اداره دامپزشکی دزفول گزارش شود .

  • کد خبر: ٢٤٣٠٨٦/
  • ١٠:٥٥ - شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨/
  • تعداد بازدید: 63
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج