چاپ
ارسال به دوست

برگزاری کلاس آموزشی بیماری بروسلوز در باوی

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان باوی از برگزاری کلاس آموزشی بیماری بروسلوز خبر داد.

محمد جواد مهدوی اصل از برگزاری کلاس آموزشی بیماری‌های مشترک انسان و دام با محوریت بروسلوز (تب مالت) خبر داد و بیان داشت: این کلاس آموزشی با همکاری شورای روستا  در روستاهای گارگه و جلیعه برگزار شد.

وی افزود: عامل ایجاد کننده بیماری بروسلوز طیف وسیعی از پستانداران اهلی و وحشی را مبتلا می‌سازد.

مهدوی اصل تصریح کرد: این بیماری باعث سقط جنین در دام، کاهش تولید شیر، عقیمی و نازایی دام‌های مبتلا می‌شود که کنترل و پیشگیری از این بیماری در انسان، با مبارزه و کنترل این بیماری در دام میسر است و تب مالت از گاو، گوسفند یا بز آلوده به انسان انتقال می‌یابد.

وی تاکید کرد: احتمال آلودگی انسان از طریق مصرف شیرو محصولات لبنی حیوانات آلوده وجود دارد و به طور کلی این بیماری می‌تواند یک بیماری مرتبط با َشغل محسوب شود و در میان افرادی که زیاد با حیوانات در تماس هستند (کشاورزان، دامداران، قصابان، دامپزشکان) شایع‌تر است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان باوی یادآور شد: پرهیز از مصرف شیر ، پنیر و سایر لبنیات غیر پاستوریزه و گوشت‌های تایید نشده توسط دامپزشکی، استفاده از وسایل محافظتی مانند دستکش، محافظ چشم، پیش‌بند و … هنگام تماس با حیوانات یا گوشت و سایر محصولات و واکسیناسیون دام‌ها از جمله مواردی است که در پیشگیری از بیماری تب مالت مؤثر می باشد.

 

  • کد خبر: ٢٤٤٢١٠/
  • ٠٩:٣٣ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨/
  • تعداد بازدید: 59
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج