چاپ
ارسال به دوست

ارائه خدمات دامپزشکی به دامداران سیل زده در شهرستان دشت آزادگان

رئیس اداره دامپزشکی دشت آزادگان از انجام بازدیدهای میدانی کارشناسان دامپزشکی و ارائه خدمات بهداشتی به دامداران روستاهای سیل زده در شهرستان خبر داد.

دکتر ناصر عسکری فرد اظهار داشت: در طی  روزهای اخیر در اثر افزایش سطح آب رودخانه کرخه و شکستن سیل بندها، تعدادی از روستاهای شهرستان دشت آزادگان دچار سیلاب و آب گرفتگی شدند به طوری که تردد به آن  روستاها در برخی مواقع صرفاً با قایق امکان پذیر بود.

دکتر عسکری فرد افزود: کارشناسان اداره دامپزشکی در روستاهای سیل زده با استفاده از هر نوع وسیله ارتباطی از جمله قایق در روستاهای مذکور حضور به هم رسانند و نسبت به انجام نظارت های بهداشتی و ارائه خدامات دامپزشکی مورد نیاز اقدام نمودند.

وی با اشاره به وجود مشکل در عبور و مرور وسایل نقلیه در راه های مواصلاتی آن روستاها گفت: کارشناسان دامپزشکی در سخت ترین شرایط برای ارائه خدمات دامپزشکی مورد نیاز دامداران و جلوگیری از شیوع بیماری های واگیر دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام تلاش می کنند.

 عسکری فرد اظهار کرد : اکیپ های اعزامی دامپزشکی در این روستاها اقدام به انجام واکسیناسیون، سمپاشی دام، انجام معاینه و مراقبت از وضعیت سلامتی دام ها، بازدید از واحدهای پرورش طیور و پیگیری نیازمندی های آنها و نظارت بر معدوم سازی بهداشتی لاشه ها و ارائه توصیه های بهداشتی لازم نمودند.

  • کد خبر: ٥٧٩١/
  • ١٠:٥٢ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧/
  • تعداد بازدید: 241
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج