چاپ
ارسال به دوست

سرپرست اداره دامپزشکی ثلاث باباجانی عنوان کرد:

سمپاشی بیش از 53000 هزار رأس دام در برابر بیماری‌های ویروسی و انگلی در ثلاث باباجانی

همزمان با گرمای هوا و مساعد شدن زمینه فعالیت کنه ها عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو در 60 روستا در شهرستان ثلاث باباجانی، لازم است سم پاشی دام و جایگاه دام  مورد توجه جدی قرار گرفته و شهروندان نیز حتما از گوشت ذبح شده در کشتارگاه های مجاز استفاده کنند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر اشکان مرادی سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی گفت: در این مدت، سم پاشی دام ها علیه بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به تعداد 51000 هزار راس دام سبک و 2000 راس دام سنگین بصورت رایگان انجام شد.

وی افزود: علاوه بر سمپاشی دام ها، 143000هزارمترمربع جایگاه نگهداری دام در این شهرستان سم پاشی شد و برای پیشگیری  و مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو کلاس های آموزشی متعددی برای دامداران و مردم این شهرستان برگزار شد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی گفت: مردم باید نکات بهداشت فردی در تماس با دام  را رعایت کنند و تا حد امکان به دام نزدیک نشوند .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: دامداران باید در شش ماهه اول سال بدن و جایگاه دام‌های خود را مرتب از نظر وجود انگل‌های دامی بررسی و در صورت لزوم با مشورت دکتر دامپزشک، اقدام به سم پاشی کنند.

دکتر مرادی در پایان مهمترین راهکارهای جلوگیری از سرایت بیماری های مشترک به انسان را رعایت مسائل بهداشتی در خصوص مصرف محصولات خام دامی دانست و گفت: جوشاندن شیر خام به میزان 10 دقیقه قبل از مصرف جهت جلوگیری از بیماری تب مالت و سرد کردن گوشت تازه در یخچال به مدت 24 ساعت قبل از فریز کردن آن برای جلوگیری از بسیاری از بیماری های مشترک مانند تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ضروری است.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • کد خبر: ١٣٢٧٠٣/
  • ١٢:٠٢ - 1398/03/01/
  • تعداد بازدید: 211

خروج