چاپ
ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی دهیاران و شورای اسلامی شهرستان سنقر

کارگاه آموزشی بیماری های مشترک (زئونوز) با تاکید بر بیماری بروسلوز و آنفوانزای فوق حاد پرندگان در کانون شهید مفتح شهرستان سنقر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه آقای محمد ایمانی سنجر سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سنقر در کارگاه آموزشی دهیاران و شورای اسلامی موضوع بیماری مشترک انسان و دام را مطرح کرد و با بیان اینکه  انتقال بیماری بروسلوز در انسان از راه مصرف فرآورده‌های لبنی آلوده به‏ ویژه شیرخام، خوردن و آشامیدن مواد لبنی آلوده و غیر پاستوریزه و انتقال در حیوانات از راه خوردن بافت‌ها، مایعات، ترشحات آلوده بدن، تماس با بافت ها و مایعات آلوده بدن و تماس جنسی در گوسفند، بز و سگ است.

وی همچنین بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یک  مساله مهم و استراتژیکی دانست، که لازم است تا با تعامل و همکاری همه جانبه مسئولان ، بسترهای لازم برای پیشگیری از آن فراهم شود چرا که این بیماری علاوه بر آن که خسارات اقتصادی بسیاری به همراه دارد ، سلامت عمومی جامعه را نیز با خطر جدی مواجه می کند.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سنقر مهم ترین اصل در مقابله با این بیماری را اطلاع رسانی اعلام کرد و افزود: لازم است تا به منظور آگاهی جامعه به ویژه فعالان و تولید کنندگان طیور از خطرات و شیوه های مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد از ظرفیت شوراهای اسلامی، دهیاران و بخشداران استفاده شود .

 

 

  • کد خبر: ٦٦٧٥/
  • ١٠:٠٣ - 1397/12/04/
  • تعداد بازدید: 204

خروج