چاپ
ارسال به دوست

تاکید بر محافظت از محيط زيست براي بهبود سلامت حيوانات و انسان در روز جهانی دامپزشکی در سال 2020

25 آوریل روز جهانی دامپزشکی است و هر ساله توسط انجمن جهانی دامپزشکی گرامی داشته می‌شود و مهمترین اهداف حرفه دامپزشکی مورد بحث و ارزیابی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور،  روز  ۲۵ آوریل توسط سازمان بهداشت جهانی (OIE) و انجمن دامپزشکی جهانی (WVA)، به منظور افزایش سطح آگاهی عمومی در رابطه با اهداف و نقش مهم دامپزشکی در جهان، به عنوان «روز جهانی دامپزشکی» نامگذاری شده است.
هر ساله، OIE  و WVA یک عنوان موضوع را برای روز جهانی دامپزشکی به عنوان شعار آن سال انتخاب کرده و اعلام می‌دارند. امسال یعنی سال 2020 میلادی، تمرکز اصلی بر محافظت از محيط زيست براي بهبود سلامت حيوانات و انسان است. که نه تنها بر اهمیت پرورش اصولی و سلامت حیوانات بلکه در نقش محافظت از محیط زیست در سلامت و بهبود زندگی حیوانات و انسان‌ها تاکید می‌کند.
البته به نظر می‌رسد در سال جاری به دلیل شیوع بیماری کووید -19 در بسیاری از نقاط جهان و درگیری شدید اذهان عمومی به این موضوع و محدودیت شدید در برگزاری هرگونه گردهمایی و برنامه حضوری، برنامه خاصی برای این روز تدارک دیده نشده است.
روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور نیز فرارسیدن این روز را به همه دامپزشکان و سایر رده های حرفه دامپزشکی  در سرتاسر جهان از جمله همکاران دامپزشکی کشورمان تبریک می‌گوید.

  • کد خبر: ٢٥١٣٩٢/
  • ١٢:٣١ - 1399/02/06/
  • تعداد بازدید: 74
کلید واژه ها

خروج