چاپ
ارسال به دوست

دیدار همکاران بخش خصوصی و دولتی شهرستان نیشابور با رییس سازمان دامپزشکی کشور

همزمان با حضور رییس سازمان دامپزشکی کشور در شهرستان نیشابور، همکاران بخش های دولتی و خصوصی شهرستان با دکتر علیرضا رفیعی پور دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، رییس سازمان دامپزشکی در حضور فرماندار شهرستان و دیگر مسئولین نیشابور در پاسخ به مسایل مطرح شده توسط بخش خصوصی دامپزشکی شهرستان نیشابور گفت: از اینکه در چنین جمعی هستم خوشحالم و باید یادآوری کنم از جنس شما بوده و تمام رده های کاری از کارشناسی تا مدیریت را در استان های مختلف گذرانده ام.

دکتر علیرضا رفیعی پور افزود: با مطالب عنوان شده در این جلسه بیگانه نیستم و همواره به دنبال راهکارهایی برای برون رفت از چنین مشکلاتی در سطح ملی هستم.

وی عنوان داشت: به نظر من اولین راهکار برون رفت از چنین مشکلاتی، این است که مشکلات را اولویت بخشی کنیم و برای این اولویت ها زمان بندی کنیم تا به تدریج مشکلات حل شوند.

رفیعی پور خواستار آن شد تا طرح هر مشکل، همراه با راهکار آن شود و برای هر مشکل نظر کارشناسی را نیز پیوست کنید.

وی راهکار بعدی را همکاری بین بخشی دانست و این تعامل را لازمه برون رفت از مشکلات جاری دانست و افزود: در بسیاری مسایل با چنین تعاملی توانستیم بر مشکلات غلبه کنیم.

رفیعی پور، راهکار دیگر را حضور تشکل ها و بخش خصوصی در تصمیم گیری های بخش دولتی دانست و در این راه باید دستورالعمل ها و بخش نامه های دست و پاگیر حذف شوند.

علیرضا رفیعی‌پور گفت: هر هفته جلسه‌ای با عنوان مقابله با تحریم داریم، در این جلسات اقدامات مفیدی انجام شده که عدد ذخیره انبارها نگرانی‌های تحریم را از بین می‌برد. میزان اعتبار سال ۹۶ بیش از ۸۳۰ میلیارد تومان است که ۳۳۰ میلیارد آن سازمانی است و بقیه به ۳۲ استان کشور اختصاص داده می‌شود. اعتبارات ملی سال جاری با کاهش 30 درصد تا 50 درصد مواجه بود اما سازمان دامپزشکی نه تنها کاهش نداشته بلکه 30 درصد نیز افزایش داشته است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: تکنولوژی کشور ما باعث شده تا بیش از 95 درصد حوزه دارو و واکسن‌های دامی در کشور تولید شود اما در حوزه طیور کمتر از ۴۰ درصد را در خط تولید داریم.

در پایان این مراسم، از خانواده همکاران پیشکسوت درگذشته و نیز همکاران بازنشسته شهرستان نیشابور تقدیر به عمل آمد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٨١٢/
  • ١١:٣٦ - 1397/08/12/
  • تعداد بازدید: 4320