چاپ
ارسال به دوست

تامین بهداشت و سلامت دام زمینه ساز ارتقاء وضعیت اقتصادی و بهداشت عمومی جامعه است

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان غربی گفت :در راستای تهیه محیط سالم برای پرورش دام و تولید فرآورده های خام دامی سالم طی 6 ماهه سال 96 بالغ بر 12 میلیون نوبت سر دام سبک و سنگین علیه بیماری واگیر دار و غیر واگیر دار در استان آذربایجان غربی ایمن سازی شده اند.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اسان آذربایجان غربی دکتر کامیار داهیم مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه،  تأمين بهداشت عمومی جامعه  و کمک به ارتقا اقتصاد ملی و ارتقاء سلامت جمعیت دامی ، پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي دامي. پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي مشترك بین  انسان و دام  یکی از اصلی ترین راهبردهای ارتقاء بهداشت دام بوده که نتیجه آن ارتقاء سطح اقتصادی ملی و بهداشت عمومی جامعه می باشد.

 دکتر داهیم گفت :  مایه کوبی صحیح و بموقع دامها علیه بیماریهای واگیردار و غیر واگیر دار  نقش ارزنده ای در  جهت جلوگیری  از بروز تلفات  و بهبود کیفیت تولیدات دامی می باشد  که این امر  موجب کمک به ارتقاء اقتصاد دامدار و نهایتا  افزایش سطح بهداشت عمومی جامعه می گردد .

 وی گفت : در  همین راستا به منظور  کنترل و پیشگیری و  مبارزه با بيماريهاي دامي و مشترك بين انسان و دام و پيشگيري از بروز بيماري هاي واگير دار و غير واگيردار  دامي با استناد به نتایج حاصل از ثبت روزانه اطلاعات بیماری های دامی در سامانه پایش و مراقبت بیماریهای دامی سازمان دامپزشکی کشور طی 6 ماهه  اول سال 97 تعداد 12 میلیون 156 هزار و 759 نوبت سر، دام  سبک و سنگین با برنامه ریزی منسجم و با استفاده از توان بخش دولتی و  غیر دولتی  با نظارت کارشناسان شبکه های دامپزشکی بر علیه بیماریهای واگیردار و غیر واگیر دار دامی  مایه کوبی و   ایمن سازی شده اند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٨١٨/
  • ١٢:١١ - 1397/08/12/
  • تعداد بازدید: 4633