چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در پیش از خطبه های نماز جمعه کرمان عنوان کرد:

فقدان دامپزشکی در جامعه می تواند سرمایه های عظیمی را به نابودی بکشاند

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان عنوان کرد:نبود دامپزشکی در جامعه می تواند سرمایه های عظیمی را به نابودی بکشاند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان دکتر حسین رشیدی گفت: جهادگران دامپزشکی با فعالیت های شبانه روزی، برنامه واکسیناسیون منظم و مبارزه با انگلهای داخلی و خارجی تلاش می کنند که از این سرمایه عظیم حفاظت و حراست شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود از تریبون نماز جمعه بیان داشت:  کنترل بیماری های دامی از دیگر اقدامات مهم دامپزشکی استان بوده و این مهم جز با برنامه ریزی های دقیق محقق شدنی نبود.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به اینکه کشور در بحث تولید گوشت مرغ  رتبه 5  و تولید تخم مرغ رتبه 11 دنیا را دارد افزود: کلیه این اهم توسط دامپزشکی حفظ و حراست می شود که بایستی با جان و دل از این سرمایه عظیم نگه داری کنیم.

دکتر حسین رشیدی بخش دیگر از اقدامات دامپزشکی در کشور را پیشگیری از انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام و تامین سلامت غذا عنوان کرد و گفت: طیف وسیعی از بیماری ها جمعیت دامی را در معرض تهدید قرار می دهد و می تواند سلامت انسان را نیز با مخاطراتی مواجه کند.

دکتر رشیدی اعلام کرد: با تلاش همکاران در سطح استان کلیه بیماری های دامی تحت کنترل است و تلاش بر این است که بتوانیم غذای بهداشتی عاری از هر گونه بار میکروبی و باقیمانده های دارویی را سر سفره شما قرار دهیم و در این راستا دامپزشکی با تمام ظرفیت اقدام به نظارت بهداشتی بر فراورده های دامی می نماید.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در پایان با اشاره به اینکه در استان حدود 2 سال است انفلوآنزای پرندگان نداشتیم و خوشبختانه از این بیماری مصون ماندیم ابراز امیدواری کرد چنانچه مرغدارن محترم همکاری لازم را با دامپزشکی داشته باشند مثل سالهای قبل بتوانیم از ورورد این بیماری به استان جلوگیری بعمل آوریم.

  • کد خبر: ١٨٢١/
  • ١٢:٢٧ - 1397/08/12/
  • تعداد بازدید: 3745