چاپ
ارسال به دوست

با حضور و هدایت مدیرکل آموزش سازمان حراست کل کشور

کارگاه آموزشی و کارگروههای تخصصی روسای حراست ادارات کل دامپزشکی استانها برگزار شد

کارگاه آموزشی و کارگروههای تخصصی دفتر مرکزی حراست سازمان دامپزشکی کشور با حضور مسئولان حراست ادارات کل دامپزشکی استانها در اداره کل دامپزشکی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در واپسین روزهای هفته گذشته کارگاه آموزشی و کارگروههای تخصصی دفتر مرکزی حراست سازمان دامپزشکی کشور با حضور مدیرکل آموزش سازمان حراست کل کشور و روسای حراست دامپزشکی استانها در اداره کل دامپزشکی استان تهران برگزار شد؛ دکتر واعظی مدیرکل دامپزشکی استان تهران، دکتر توکلی مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان دامپزشکی و آقای غلامی معاون حفاظت پرسنلی این سازمان به ایراد سخن پرداختند.

واعظی، مدیرکل دامپزشکی استان تهران به عنوان سخنران آغازین این دوره آموزشی ضمن تاکید بر اهمیت و حساسیت خطیر مسئولان حراست در ادارات کل دامپزشکی استانها در حفاظت از سرمایه‌های مردم که همچون امانتی در اختیار مدیران کشور قرارگرفته است افزود: هیچ دستگاهی به اندازه سازمان دامپزشکی کشور حاکمیتی و نظارتی نیست، لذا اهمیت رفتار درست سازمانی در چنین دستگاهی دوچندان نیز هست.

وی پس از اشاراتی به سوابق مدیریتی خود در ادارات کل دامپزشکی استان کرمانشاه و تهران و خاطراتی از نمونه اقداماتی که با هوشیاری مدیرکل حراست استان انجام شده است، اظهار کرد: پرسنل حراست امین و بازوی مدیران هستند و این باور نیز باید در یک مدیر ایجاد شود تا از این بازوی ارزشمند به نحو مناسب استفاده شود.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه یکی از کارهای پرسنل حفاظت پیشگیری از بروز تخلف سهوی یا عمدی است و نه مُچ‌گیری، اظهار امیدواری کرد تا با هوشیاری همکاران زحمتکش و مسئولیت پذیر حراست در تمام ادارات کل دامپزشکی کشور، ماموریت محوله از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران در این خصوص به نحو احسن انجام پذیرد.

بنابراین گزارش و در ادامه دکتر توکلی، مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان دامپزشکی کشور نیز ضمن خیرمقدم به تمام مدیران حراست استانها برای تاکید بر اهمیت حراست با اشاره به نامه امیرالمومنین به مالک اشتر اشاره کرد که آمده است: 'امورات را به بهترین افراد بسپار و نامه هایت را که دربردارنده امور محرمانه است به آنان که در تمام خوبی‌هاى اخلاق از دیگران جامع‌ترند بسپار ...'

وی در ادامه بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم داشتن ارتباط بیشتر با مردم را گوشزد کرد و افزود: 'وقتی ایشان می‌فرمایند اطلاعات را از مردم کسب کنید و شما با تمام سرویس‌های اطلاعاتی دنیا که مجهز به انواع تجهیزات پیشرفته هستند، متفاوت هستید و باید کاری کنید تا مردم قربه‌الی‌الله با شما همکاری کنند؛ آشکارا به این معناست که خدمت به امورات مردم، جزء اصول اسلام است.

توکلی با اشاره به آغاز تهاجم اقتصادی دشمن نظام جمهوری اسلامی علیه اقتصاد کشورمان بصورت چندلایه و پیچیده اظهارکرد: در چنین شرایط حساسی، در خصوص بروز هرگونه مفاسد اقتصادی باید جدی تر برخورد کرد. کما اینکه حساسیت این امر در حوزه جهاد کشاورزی و دامپزشکی که با امنیت غذایی جامعه به لحاظ کمّی و کیفی در ارتباط مستقیم است، اهمیت دوچندان دارد.

در ادامه معاون حفاظت پرسنلی دفتر مرکزی حراست سازمان دامپزشکی کشور پس از ذکر روایتی از حضرت امام حسن عسکری(ع) در تاکید بر وَرَع (مقامی بالاتر از مقام تقوا) در دین؛ صداقت در گفتار؛ امین بودن در امانت  و داشتن حُسن خلق؛ در بخش دیگری از سخنانش با تشریح مباحث روز و ضرورت حضور پرشور در انتخابات به بیان موضوعات تخصصی و فنی حراستی و حفاظتی برای شرکت‌کنندگان در کارگاه آموزشی پرداخت.

در این دوره 2 روزه که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 16 و 17 بهمن ماه جاری به ترتیب در اداره کل دامپزشکی استان تهران بصورت کارگاه آموزشی و همچنین کارگروههای تخصصی با عناوین آموزش، برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد؛ جمع‌آوری و بررسی‌خبر؛ فناوری اطلاعات؛ حفاظت پرسنلی؛ حفاظت فیزیکی و پدافند عامل و کارگاه آموزشی تهیه خبر برگزار شد  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٩٢٤٣/
  • ١٦:١٤ - 1398/11/21/
  • تعداد بازدید: 363
کلید واژه ها