چاپ
ارسال به دوست

با حکم رئیس سازمان دامپزشکی کشور در جلسه شورای مدیران برگزار شد:

معارفه سرپرست جدید دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور

آیین تودیع و معارفه سرپرست دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور با حضور ریاست سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، بعدازظهر امروز دوشنبه 9 تیر 99 و با حضور دکترعلی‌صفر ماکنعلی رئیس این سازمان در نشست شورای مدیران، آیین تودیع و معارفه سرپرست دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.
 
بنابراین گزارش، بر اساس حکم رئیس سازمان دامپزشکی کشور و به پیشنهاد معاونت بهداشتی و پیشگیری این سازمان، دکتر حمید نجار از امروز به عنوان سرپرست جدید دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور وظایف محوله این دفتر را به پیش خواهد برد.
 
ماکنعلی در آیین معارفه نجار با بیان اینکه اعمال ضوابط قرنطینه‌ای از ارکان برنامه‌های کنترلی و پیشگیری از بیماری های دامی و حفظ سرمایه عظیم دامی کشور اعم از دام طیور و آبزیان محسوب می‌شود اظهار کرد: استقرار کشور در یکی از پرخطرترین مناطق شیوع و بروز بیماری‌ها نیز این اهمیت را مضاعف می‌سازد.
 
وی در توصیف اهمیت وظایف دفتر قرنطینه و امنیت زیستی افزود: رعایت مقررات بهداشتی به عنوان تنها معیار الزام‌آور در تبادلات تجاری بین کشورها و وظیفه‌مندی سازمان دامپزشکی کشور به عنوان 'مرجع صلاحیت‌دار و نهاد مورد اعتماد' نزد مراجع ذیربط بین المللی، اهمیت مضاعف این دفتر را نشان می‌دهد.
 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به سیاست دولت در رونق صادرات غیرنفتی، خطاب به سرپرست جدید دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور گفت: با ایجاد فضای همدلی و همکاری بین پرسنل جهت استفاده از تمام قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این دفتر با برنامه‌ریزی مناسب و منطبق با تجارت بین‌المللی می‌توان به تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی برای تجار مرتبط به ویژه صادرکنندگان فرآورده‌های دام طیور و آبزیان اقدام کرد.
 
دکتر سید بهمن نقیبی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور نیز در این آیین به محورهای اصلی مدنظر جهت پیشبرد امور دفتر قرنطینه و امنیت زیستی این معاونت اشاره و اعلام کرد: مشخص کردن وضعیت قرنطینه‌های داخلی و ایجاد یکنواختی در صادرات و در نهایت تفویض اختیار امور از جمله محورهای 3 گانه هستند که باید در اولویت رسیدگی دفتر یادشده قرار گیرد.
 
دکتر حمید نجار سرپرست جدید دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور نیز ضمن تشکر از اعتماد رئیس این سازمان در واگذاری مسئولیت یکی از دفاتر مهم و حساس به وی افزود: ' از آنجا که ما خود را مدیون مردم می‌دانیم یکی از راهبردهای دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور شفاف‌سازی امور اجرایی، کاهش بروکراسی اداری و تسهیل فرایند خدمات‌رسانی به مردم جهت تسریع در کسب و کار آنهاست.'
لازم به ذکر است پیش از این دکتر سید بهمن نقیبی به عنوان سرپرست دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور فعالیت داشت.
 
سوابق دکتر حمید نجار سرپرست جدید دفتر قرنطینه و امنیت زیستی
• حدود ۶ سال مدیر شبکه دامپزشکی بیرجند از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۸ 
• حدود ۶ سال مدیر شبکه دامپزشکی بجنورد
• حدود ۵ سال کارشناس بیمه طیور و دام استان خراسان رضوی
• حدود ۶ سال مدیر بهداشتی کشتارگاه صنعتی دام مشهد

  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٣٠٧/
  • ١٧:٣٨ - 1399/04/09/
  • تعداد بازدید: 1141
کلید واژه ها