چاپ
ارسال به دوست

با حکم رئیس سازمان دامپزشکی کشور

مدیرکل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور منصوب شد

مدیرکل جدید دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور با حکم ریاست سازمان دامپزشکی کشور منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، با حکم «دکتر علی‌صفر ماکنعلی» رئیس این سازمان، دکتر حمید نجار به مدیرکلی دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور منصوب شد.

 بنابراین گزارش، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حکمش خطاب به دکتر نجار با بیان اینکه اعمال ضوابط قرنطینه‌ای از ارکان برنامه‌های کنترلی و پیشگیری از بیماری‌های دامی و حفظ سرمایه عظیم دامی کشور اعم از دام طیور و آبزیان محسوب می‌شود، اظهار داشته است: استقرار کشور در یکی از پرخطرترین مناطق شیوع و بروز بیماری‌ها نیز این اهمیت را مضاعف می‌سازد.

 وی در توصیف اهمیت وظایف دفتر قرنطینه و امنیت زیستی افزوده است: رعایت مقررات بهداشتی به عنوان تنها معیار الزام‌آور در تبادلات تجاری بین کشورها و وظیفه‌مندی سازمان دامپزشکی کشور به عنوان «مرجع صلاحیت‌دار و نهاد مورد اعتماد» نزد مراجع ذیربط بین المللی، اهمیت مضاعف این دفتر را نشان می‌دهد.

 رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بخش دیگری از این حکم با اشاره به سیاست دولت در رونق صادرات غیرنفتی، خطاب به مدیرکل جدید دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور نوشته است: با ایجاد فضای همدلی و همکاری بین پرسنل جهت استفاده از تمام قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این دفتر با برنامه‌ریزی مناسب و منطبق با تجارت بین‌المللی می‌توان به تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی برای تجار مرتبط به ویژه صادرکنندگان فرآورده‌های دام طیور و آبزیان اقدام کرد.

لازم به ذکر است پیش از این در مورخ 9 تیر 99 و پس از اینکه دکتر سید بهمن نقیبی به عنوان معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور منصوب گردید؛ آیین معارفه دکتر نجار به عنوان سرپرست این دفتر برگزار شده بود.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٨٦٧/
  • ٠٧:٢٩ - 1399/04/28/
  • تعداد بازدید: 903
کلید واژه ها