چاپ
ارسال به دوست

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد:

مجلس از اقدامات سازمان دامپزشکی کشور حمایت می‌کند

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: مردم به کار سازمان دامپزشکی کشور اعتماد دارند و ما در مجلس شورای اسلامی از اقدامات این سازمان حمایت می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر ماکنعلی در دیدار با  نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، ضمن تقدیر از حضور حجت الاسلام تاج الدینی نماینده تبریز در سازمان دامپزشکی کشور، این حضور را فرصتی برای آشنائی وی با اقدامات سازمان دامپزشکی دانست و با بیان بخشی از خدمات سازمان دامپزشکی در کشور به نقش دامپزشکی در تامین سلامت جامعه اشاره نمود.
ماکنعلی با بیان اینکه 2 گروه نقش مهمی در جامعه دارند گفت: گروهی برای امنیت جامعه کار می‌کنند و گروهی برای سلامت مردم فعالیت می‌نمایند که سازمان دامپزشکی کشور جزو گروهی است که نقش مهمی در تامین سلامت مردم بر عهده دارند. 
 
وی به  ارتباطات بین المللی سازمان دامپزشکی کشور اشاره کرد و افزود این سازمان یکی از اعضای مهم سازمان جهانی بهداشت دام است که دارای جایگاه ویژه ای در این سازمان است. 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور امضای پروتکل‌های بهداشتی با کشورهای مختلف جهان و کسب دبیر کلی منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور را از موفقیت‌های بین المللی سازمان دامپزشکی در 2 سال اخیر بر شمرد.
در ادامه این دیدار ماکنعلی به کنترل بیماری‌ها بر اساس برنامه‌هایی اشاره کرد که در قالب 5 محور شامل رصد و پایش، تشخیص، اعمال اقدامات کنترلی، آموزش و ترویج، ارزیابی و نظارت اجرا می گردد و افزود: این سازمان در 2 سال اخیر موفقیت‌های خوبی در کنترل بیماری‌ها از جمله بیماری‌های آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و لکه سفید میگو داشته است.
وی در ادامه به وضعیت تولید طیور و فراورده های آن اشاره کرد که با توجه کنترل بیماری‌های طیور در شرایط مطلوب قرار دارد و زمینه صادرات آن فراهم گردیده است.. ماکنعلی ایران را حائز  رتبه 9 از نظر تولید فراورده های طیور در دنیا اعلام نمود . 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه به خدمات دامپزشکی برای عشایر اشاره و خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به عشایر کشور، نقش مهمی در کنترل بیماری در دام های عشایر، افزایش تولید و رونق اقتصاد عشایر داشته است.
در این دیدار حجت الاسلام میر تاج الدینی،  ضمن بیان پرسشهایی در رابطه با خدمات دامپزشکی و با توجه به پاسخ‌های ارائه شده و توضیحات رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از خدمات دامپزشکی در کشور بویژه در مناطق روستایی و عشایری و نقش مهم این سازمان در تامین سلامت مردم تشکر کرد و در ادامه به موضوع اشتغال دانش آموختگان دامپزشکی اشاره نمود و افزود:  بایستی به این امر توجه ویژه ای معطوف گردد و با توجه به تعداد دانش آموختگان این رشته تلاش شود تا فرصت های مناسب شغلی فراهم گردد.
 تاج الدینی در این رابطه به فراهم آوردن شرایط لازم جهت حضور دانش آموختگان رشته دامپزشکی در واحدهای  پرورشی، مراکز فراوری و خدمات آموزشی و ترویجی به اهمیت ارائه خدمات در جوامع روستایی و عشایری اشاره نمود.
تاج الدینی در ادامه با بیان اینکه بایستی عظمت کار دامپزشکی در کشور هنوز برای کشور مشخص نشده است افزود: باید اهمیت و نقش مهم دامپزشکی برای جامعه نشان داده شود. کار دامپزشکی در تامین و تضمین سلامت و امنیت غذائی بسیار مهم است و مردم به سلامت مواد غذایی با منشا دامی بواسطه اعتماد به مجموعه دامپزشکی اطمینان دارند و ما نیز در مجلس از اقدامات دامپزشکی حمایت می کنیم

  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٥٤٦٩/
  • ٠٨:٤٠ - 1399/06/20/
  • تعداد بازدید: 364
کلید واژه ها