چاپ
ارسال به دوست

برگزاری هفتمین جلسه کمیته راهبردی منطقه خاورمیانه باحضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور

هفتمین جلسه کمیته راهبردی منطقه خاورمیانه برای برنامه کنترل جهانی بیماری های فرامرزی(( GF TADs با حضور نمایندگان سازمان جهانی بهداشت حیوانات و سازمان خوارو بار و کشاورزی ملل متحد( فائو) و نمایندگان کشورهای عضو منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت حیوانات روز پنج شنبه مورخ 10/7/99 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور از دفتر سازمانهای تخصصی و امور بین الملل این سازمان ، دکتر علی‌صفر ماکنعلی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، به عنوان نماینده سازمان جهانی بهداشت حیوانات در ایران در این جلسه نظرات خود را در ارتباط با عملکرد ایران در مبارزه با بیماری های فرامرزی به کمیته مذکور ارائه داد.

 در این جلسه جهت انتخاب ریاست دوره‌ای این کمیته با اعلام نظر اعضای اصلي رای‌گیری صورت گرفت و در ادامه، برنامه راهبردی سال 2020-2024 این کمیته توسط دکتر قاضی یحیی نماینده دفتر منطقه ای خاورمیانه سازمان جهانی بهداشت حیوانات در بیروت ارائه گردید..

لازم به ذکر است که ایران در دو دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت حیوانات که شامل دفتر منطقه ای آسیا، شرق دور و اقیانوسیه و دفتر منطقه ای خاورمیانه می باشد،  عضو است.

در پایان این جلسه ضمن تشکر از اعضای فعال در رای‌گیری کمیته راهبردی منطقه خاورمیانه برای برنامه کنترل جهانی بیماری های فرامرزی( GF TADs) از تمام اعضا خواسته شد که نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص برنامه راهبردی 2020-2024 کمیته ارسال تا نسخه به روز شده برنامه در جلسه آتی کمیته در ماه نوامبر سال جاری مورد بحث قرار گیرد.

کمیته راهبردی منطقه ای GF TADs با هدف کنترل و مبارزه با بیماری های فرامرزی و با همکاری مشترک سازمان های بین المللی OIE  و FAO  با هدف با ارائه راهکارهای اجرایی و علمی به کشورهای عضو منطقه تشکیل شده است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٤٢٣/
  • ١١:٣٦ - 1399/07/16/
  • تعداد بازدید: 187
کلید واژه ها