چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان اعلام نمود:

مکلف شدن کلیه دامپزشکان به استفاده از دستگاه کارتخوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، دکتر حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در خصوص اجراي بند (ي) تبصره6 احکام مالیاتی قانون بودجه سال 1398 مبنی بر لزوم نصب پایانه فروشگاهی در کلیه مراکز درمانی،آزمایشگاهی،مایه کوبی و داروخانه های دامپزشکی خبر داد.

وی بیان کرد: بر طبق این قانون تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره(2) ماده (169) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب چهارم اسفند 1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال 1398 از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

دکتر رشیدی ضمن تاکید بر نصب پایانه‌های فروشگاهی در مراکز بخش خصوصی دامپزشکی اظهار داشت: اجرای این مصوبه می تواند دارای فوایدی برای دولت (جلوگیری از فرار مالیاتی و دریافت درآمدهای حقیقی مالیاتی) و نیز مراجعه کنندگان به این مراکز باشد.

این مقام مسئول افزود: استفاده ازکارت‌های عابر بانک ، برای سهولت در انجام هرگونه پرداخت، جلوگیری از اتلاف وقت و استهلاک اسکناس و کاهش هزینه‌های چاپ اسکناس و ... می باشد لذا لزوم نصب و استفاده از دستگاه کارتخوان در مراکز درمانی،آزمایشگاهی،مایه کوبی و داروخانه های دامپزشکی در جهت تسهیل و تسریع مراجعه کنندگان برای پرداخت مبلغ هزینه ها و خدمات ارائه شده در این مراکز ضروری می باشد.

وی در پایان اعلام کرد: با عنایت به تکالیف مقرر در قانون مزبور، مراکز خصوصی فوق می بایست تمهیدات لازم برای اجرای این قانون را فراهم نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٢٩٨١٤/
  • ٠٩:٥٣ - 1398/02/25/
  • تعداد بازدید: 117
کلید واژه ها