چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

ساماندهی کشتارگاه های غیرمجاز و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی آنها همکاری جدی تمام دستگاه های ذیربط را می طلبد

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در برخی از نقاط استان ، کشتار غیرمجاز دام صورت می گیرد ، گفت: ساماندهی کشتارگاه های غیرمجاز و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی آنها همکاری جدی تمام دستگاه های ذیربط را می طلبد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، «دکتر عبدالله بهمنش» مدیرکل  دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح مجدد کشتارگاه دام گچساران گفت۴۰۰ پرونده در چند سال گذشته در زمینه  کشتار دام غیرمجاز از سوی این اداره کل تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند .

او بیان کرد: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات کیفری  تعزیرات حکومتی کشتار دام و طیور خارج از محیط کشتارگاهای مجاز و مورد تایید، جرم محسوب شده و منع قانونی دارد .

دکتربهمنش تصریح کرد: مساله جلوگیری از کشتار دام غیر مجاز با توجه به  آلودگی های محیطی و وجود  بیماری های مشترک انسان و  دام باید از اهمیت و اولویت خاصی برای همه دستگاه ها و مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد باشد .

وی یکی از وظایف مهم دامپزشکی را نظارت بهداشتی بر کشتارگاه های اعلام کرد و گفت: ساماندهی کشتارگاه های این استان از سال ۹۳ تاکنون مورد توجه این اداره کل بوده است .

مدیرکل دامپزشکی استان  افزود: هم اکنون هفت کشتارگاه دام در این استان وجود دارد که پنج باب از آنها زیر نظر شهرداری ها اداره می شوند .

دکتربهمنش  با بیان اینکه ساماندهی کشتارگاه دام گچساران یکی از دغدغه ای دامپزشکی استان بوده گفت: هم اکنون کشتارگاه دام گچساران  علی رغم فعالیت های صورت گرفته توسط شهرداری ، دارای نواقصی در زمینه سردخانه  و خط کشتار گاوی است .

کهگیلویه و بویراحمد دارای هفت کشتارگاه دام در شهرهای یاسوج، سی سخت، دوگنبدان، باشت، دهدشت، لیکک و لنده است .

کشتارگاه یاسوج  بعنوان کشتارگاه صنعتی، دوگنبدان و دهدشت نیمه صنعتی و سی سخت، باشت، لیکک و لنده نیز سنتی است .

از مجموع هفت کشتارگاه کهگیلویه و بویراحمد ۲ مورد شامل یاسوج و لیکک از سوی بخش خصوصی و مابقی نیز دولتی و زیرنظر شهرداری ها اداره می شوند .


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٦٥٠٨/
  • ١٠:٠٦ - 1398/09/11/
  • تعداد بازدید: 145
کلید واژه ها