چاپ
ارسال به دوست

ایمن سازی یک میلیون و ۲۷۰ هزار دام و طیور در استان مرکزی کلید خورد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ایمن سازی یک میلیون و ۲۷۰ هزار راس دام و طیور علیه بیماری‌های مختلف همزمان با دهه مبارک فجر در این استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: واکسیناسیون رایگان طیور بومی استان مرکزی برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری نیوکاسل همزمان با دهه مبارک فجر در روستاها آغاز و پیش بینی می شود در این طرح ۷۰۰ هزار قطعه طیور علیه این بیماری ایمن سازی شوند.

وی ادامه داد: ۷۰ هزار راس دام سنگین در روستاها و مناطق عشایری استان مرکزی همزمان با دهه مبارک فجر به صورت رایگان علیه بیماری لمپی اسکین و ۵۰۰ هزار راس علیه بیماری تب برفکی واکسینه می شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سمپاشی و ضدعفونی رایگان ۱۰۰ هزار متر مربع از دامداری‌ها و جایگاه دام، ۱۰ هزار راس دام سنگین و ۵۰ هزار راس دام سبک مناطق محروم از دیگر اقدامات اداره کل دامپزشکی این استان در دهه مبارک فجر امسال است.

شانقی، از بهره برداری ۲ واحد پرورش دام سبک و مرکز دامپزشکی همزمان با دهه مبارک فجر در استان مرکزی خبر داد و گفت: دامداری پرورش دام سبک شهرستان خمین با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری بوده و با بهره برداری از این واحد برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی می شود.

وی افزود: مرکز دامپزشکی شهرستان زرندیه شامل داروخانه، درمانگاه و مرکز مایه کوبی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۱۰ نفر همزمان با دهه مبارک فجر در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی ویزیت و معاینه رایگان دام و طیور در مناطق محروم استان توسط دامپزشکان را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در دهه مبارک فجر عنوان کرد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٩٢٠٦/
  • ١١:٤٧ - 1398/11/20/
  • تعداد بازدید: 102
کلید واژه ها