• 1400/01/03 - 22:01
  • تعداد بازدید : 189
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در سومین روز تعطیلات نوروزی 1400 رخ داد:

بازدید معاون اول رییس جمهوری به اتفاق وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از پروژه های کشاورزی و یک مجتمع بزرگ دامی

معاون اول رییس جمهوری به اتفاق وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از مجتمع شیر و گوشت احسان واقع در بخش کهریزک شهرستان ری بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور،دکتر اسحاق جهانگیری عصر سه‌شنبه 3 فروردین 1400 با همراهی دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر علی‌صفر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور و استاندار تهران از بخش‌های مختلف این مجتمع بزرگ دامی بازدید کرد و در جریان ظرفیت تولید شیر و گوشت این دامداری قرار گرفت.
استفاده از استانداردهای بین المللی در تولید و عرضه شیر و برخورداری از سیستم شیردوشی روتاری از مزیتهای این دامپروری است.
در حاشیه این بازدید معاون اول رییس‌جمهوری در گفتگو با خبرنگاران از تولید به عنوان زیربنای اقتصاد هر کشور نام برد و گفت: اقتصاد کشور زمانی می‌تواند شکوفا شود که تولید رونق داشته و شکوفا گردد.
جهانگیری با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی بالاتر از سهم تولید است اظهار کرد: در کشور ما نیز سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی و در اشتغالزایی بیش از 50 درصد است و خدماتی که حول تولید شکل می‌گیرد، خدماتی موثر هستند.
معاون اول رییس‌جمهوری تولید خدمت را از اقدامات ارزشمند برشمرد و گفت: وقتی موضوع حمایت از تولید مطرح می‌شود هم تولید کالا و هم تولید خدمت مدنظر است و خدماتی نظیر بهداشت و درمان و خدمات نظام بانکی خدمات مهمی هستند که به رونق تولید کمک می‌کنند.
جهانگیری ادامه داد: کشاورزی و دامپروری از اصلی‌ترین رشته‌های تولیدی است، چرا که تأمین کننده نیازهای اصلی کشور به خصوص امنیت غذایی هستند و تأمین غذای 85 میلیون نفر جمعیت ایران از مهمترین و اصلی‌ترین کارها در بخش تولید است.
معاون اول رییس جمهوری با یادآوری اینکه خوشبختانه در بخش کشاورزی و به خصوص دامداری صنعتی توفیقات بسیار خوبی در کشور داشته‌ایم، افزود: امروز تولیدکنندگانی در دامپروری‌های کشور فعالیت دارند که از توان فنی و تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار هستند و لازم است به اطلاع مردم رسانده شود که در دامپروری‌هایی نظیر این دامپروری که امروز مورد بازدید قرار گرفت روش‌‎هایی که برای شیردوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد جزو شیوه های مدرنی است که در کشورهای پیشرفته دنیا استفاده می‌شود.
جهانگیری ادامه داد: دامداری‌های صنعتی و مدرن در کشور بیش از 11 میلیون تن شیر تولید می‌کنند که بیش از 8 میلیون تن آن در اختیار کارخانجات تولید لبنیات قرار می‌گیرد و بیش از یک میلیون تن از لبنیات تولیدی کشور نیز به خارج صادر می‌شود.
معاون اول رییس جمهوری بازدید امروز خود از واحدهای تولیدی بخش کشاورزی را در راستای جهت‌گیری دولت در سال 1400 توصیف کرد و گفت: حمایت از تولید همواره جزو اصلی‌ترین سیاست‌های دولت بوده است، چرا که توسعه اقتصادی، اشتغال و رفاه مردم جز از طریق تولید امکان پذیر نیست.
جهانگیری با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» تصریح کرد: قوای سه‌گانه و نهادهای حاکمیتی باید تلاش کنند مقرراتی وضع نمایند که در راستای حمایت از تولید و رفع موانع باشد.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ظرفیت تولید گوشت و شیر کشور بیش از نیاز داخلی است و بخشی از آن صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: میزان گوشتی که در دامداری‌های صنعتی یا با روشهای سنتی تولید می‌شود به حدی است که می‌تواند نیازهای داخلی کشور را تأمین کند.
جهانگیری افزود: در حال حاضر بیش از 800 هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید و مصرف می‌شود و اینکه گاهی برخی افراد تعابیر نامناسبی به کار می‌برند که گوشت از سفره مردم حذف شده تعبیر غلطی است، چرا که میزان تولید گوشت در کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272586
کلمات کلیدی
relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید