• 1400/09/02 - 22:13
  • تعداد بازدید : 81
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با وجود پایان ماموریت رایزن منطقه ای امور کشاورزی وزارت کشاورزی کشور فرانسه تاکید شد:

تداوم فرایند اعتباربخشی آزمایشگاه مرکز ملی تشخیص به منظور پایش باقیمانده‌ها در آبزیان صادراتی به اتحادیه اروپا در سال 2022

جلسه ریاست سازمان دامپزشکی کشور با رایزن منطقه ای امور کشاورزی وزارت کشاورزی کشور فرانسه دکتر والری ویون، دکتر الکساندارا گرو ترویانو معاون وی و الن گوریتن رییس بخش اقتصادی سفارت فرانسه در تهران امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور به نقل از دفتر سازمان‌های تخصصی و امور بین الملل، در این جلسه که آخرین ماموریت دکتر ویون در این پست به ایران بود؛ وی دکتر گرو تریانو را به صورت رسمی به عنوان جانشین خود برای پیگیری روابط دو جانبه ایران و فرانسه در زمینه دامپزشکی از ابتدای سال ۲۰۲۲ معرفی کرد.
با توجه به توافقات انجام شده بین ایران و فرانسه در خصوص اعتبار بخشی آزمایشگاه مرکز ملی تشخیص به منظور پایش باقیمانده ها در آبزیان صادراتی به اتحادیه اروپا، دکتر ویون در خصوص نقشه راه ادامه این فرایند توضیحاتی را ارائه دادند و اظهار امیدواری کرد که در صورت فراهم آوردن تمام امکانات و آموزش‌های لازم ، فرایند اعتبار بخشی تا پایان سال ۲۰۲۲ برای تعدادی از تست‌های آزمایشگاهی انجام پذیرد.
در این جلسه دکتر ماکنعلی خواستار این شد که وزارت کشاورزی فرانسه همکاری‌های آموزشی به صورت مجازی و حضوری در حوزه‌های مختلف نظیر نحوه نظارت و پایش باقیمانده‌های دارویی در فراورده‌های خام دامی بر اساس دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا، ساخت واکسن و نحوه نظارت در حین تولید و پس از آن، همچنین کنترل بیماری در حیات وحش به ویژه در خصوص پرندگان مهاجر داشته باشند.
در پایان ماکنعلی ضمن تشکر از «ویون» به خاطر تلاش‌هایش در زمینه تقویت همکاری‌های دو جانبه در زمینه دامپزشکی طی 5 سال گذشته، برای دکتر گروتریانو آرزوی موفقیت در پست جدید و تداوم همکاری‌های دو کشور به ویژه در بحث اعتبار بخشی آزمایشگاه را کرد.
همچنین در این جلسه معاونت تشخیص و درمان، مدیر کل مرکز ملی تشخیص و مدیر کل دفتر سازمان‌های تخصصی و امور بین الملل سازمان نیز حضور داشتند.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 279238
کلمات کلیدی
relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه