• 1400/01/14 - 15:52
  • تعداد بازدید : 136
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ویدئوکنفرانس تاکید کرد:

روزانه ۷۰۰ تن گوشت مرغ از گلستان به تهران ارسال می‌شود

در جریان یک ویدئوکنفرانس با استان‌های شمالی کشور تامین‌کننده مرغ تهران و با حضور وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور بر ممنوعیت قطعه‌بندی مرغ در استان‌های شمالی تا اطلاع ثانوی تاکید گردید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی در جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور از طریق ویدئوکنفرانس با استان‌های شمالی کشور تامین‌کننده مرغ تهران گفت: قطعه‌بندی مرغ در کشتارگاه‌های کل کشور از جمله در استان‌های شمالی گلستان، مازندران و گیلان و استان تهران با هدف تثبیت قیمت گوشت مرغ هر کیلوگرم به مبلغ ۲۴ هزار و۹۰۰ تومان ممنوع است.
دکتر علی‌صفر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز که در جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ در استان گلستان حضور داشت گفت: روزانه حدود ۴۲۱ هزار قطعه مرغ در گلستان کشتار می‌شود که به طور متوسط ۷۰۰ تن از گوشت مرغ استحصالی از این طیور کشتار شده بصورت روزانه به استان تهران ارسال می‌شود.
وی افزود: این برنامه به مدت حداقل ۱۰ روز ادامه خواهد داشت تا وضعیت بازار به حد تعادل برسد.
ماکنعلی همچنین افزود: استان‌های گلستان، مازندران و گیلان به عنوان استان‌های معین جهت تأمین گوشت مرغ تهران هستند که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته، روزانه بخش زیادی از تولیدات خود را به منظور تنظیم بازار مصرف تهران به این استان ارسال می‌کنند.
وی اذعان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که از سوی وزارت جهادکشاورزی و سایر دستگاههای عضو قرارگاه ساماندهی مرغ کشور صورت گرفته، تلاش بر این است که بازار عرضه مرغ در کشور به حد مطلوب برسد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272768
کلمات کلیدی
relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

relation2 روابط عمومی (حامد فاضلی)

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید